Ulugöl’de eşsiz boyut cümbüşü: Günde 6 bin hayat geziyor

Ulugöl’de misilsiz kalite cümbüşü: Günde 6 bin yaşama geziyor

Cıvıl Cıvıl’nun Gölköy ilçesinde mevcut Türkiye’nin 36. zevk parkı Ulugöl, güzün yaprakların sararması ile benzersiz güzelliğe büründü

ORDU – Kargaşa’nun Gölköy ilçesinde denizden bin 200 metre yükseklikte kâin Türkiye’nin 36. gusto parkı Ulugöl, sonbaharda tabiat renkleriyle kartpostallık görüntüler sunuyor. Bu güzelliği iletilmek için günce kestirmece 6 bin hayat bölgeye ziyarette bulunuyor.

Türkiye’nin 36. gusto parkı olan, 7 dönüm görkem ve 80 metre derinliğe sahip olan Ulugöl, sonbahar mevsiminde korkulu rabıta görüyor. Yerel ve ecnebi turistlerin musahabe ettiği, Kargaşa’nun yüce turistik mekanlarından birisi olan Ulugöl, günlük yaklaşık 6 bin yaşama yoluyla ülfet edilirken, yaprakların sararması ile gelişigüzel oluşan renkler kartpostallık görüntüler oluşturuyor.

“Bu mevsimde günce 5-6 bin vatandaşı ağırlıyoruz”

Gölköy Şehremini Fikri Uludağ, Gölköy ilçesinde kültürel faaliyetlerin başında Ulugöl Zevk Parkı’nın, Uluvahta Yaylası’nın ve tarihi kalenin geldiğini söyledi. Ulugöl’e günlük kısaca 300 aracın giriş yaptığını anlatım eden Başbuğ Uludağ, “Bu mevsimde günlük 5-6 bin vatandaşı ağırlıyoruz. Bu nedenle Ulugöl’ü turizm anlamında daha ileriye tasrif etmek istiyoruz ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hele yaprakların kışa dönem mevsiminde herkesi buraya bekliyoruz. Önümüzdeki yıllarda Karadeniz Türkiye’nin turizm cenneti olacak, bunların başında üstelik Ulugöl ati” dedi.

“Ulugöl şuanda kül seyran kıvamında”

Kalaba Alpinizm ve İhtisas Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şinasi Tütün, “Buraya defalarca tutum yaptık ancak zaman hepsinden iyicene oldu. Karadeniz’in değme noktası güzelce ancak bu zamanda Ulugöl şuanda yekpare seyran kıvamında, korkunç bir gösteriş var, insanların banko gelmesi gerekiyor” diye konuştu.

“Bura Bolu Abant’ın küçüğü gibi”

Ailesi ile gelişigüzel Karadeniz gezisi amacıyla Bursa’dan kente mevrut Mustafa Gül, “Ulugöl’ü gitmek istedik. Uzaktan bilgiler alıyorduk ve alçalma ettik. Süfli o büyüklüğünde yolu geçtikten sonraları değdiğini anladık. Bolu Abant’ı gezenlerin buraya da uğraması gerekiyor, benzeri basit Abant bile burada var” şeklinde konuştu.

“Buranın natürel kalması ayrı bir güzel”

Hamide Mecnunca isimli tabiat yürüyüşçüsü ise Kalaba’nun güzelliklerini vira etmek için bu tarihlerde sürekli kendisine geldiğini belirterek, “Burası müthiş, elvan çok güzelce. Bu yaprakları ayrımsız hafta sonraları gelince insanlar bulamayacaklar, insanları bu sürede buraya gelsinler. Ayrıca saf kalması ve korunması birlikte ayrı bir güzel” ifadelerini kullandı.

Bayram Kayaboynu birlikte bu mevsimde Ulugöl’ün gezilmesi gerektiğini ifade ederek, manzaranın güzelliğinden bahsetti.

Share: