Ümit Özdağ: Geri Bir Fellah Emirliği Büyükelçisi’ne Benzeri Resmi Tezkere Yazarak, Galibiyet Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Yerine Ülkesini Mülakat…

Galebe Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ, zaman TBMM’da yaptığı basın toplantısında “Geçkin Mürekkep Fellah Emirliği Büyükelçisi’ne benzeri resmi tezkere yazarak, Galebe Partisi Umumi Başkanı ve milletvekili adına ülkesini seyretmek istediğimi bildirdim. Bu ziyaret sırasında Sedat Peker ile görüşeceğimi anlatım ettim. YANLIŞSIZ Öğür’nin ziyaretimi ve Peker ile görüşmemi çelmek amacıyla iri ceht harcayacağını biliyorum. Fakat Birleşik Arap Emirliği yöneticilerinin bu baskılara üzeri eğmeyeceğini rüya ederim” dedi.

Galebe Partisi Umumi Başkanı ve İstanbul Mebus Ümit Özdağ, bugün TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Özdağ, Mürekkep Arap Emirlikleri (BAE) Büyükelçiliği’ne aynı resmi pusula yazdığını ve mülakat sırasında Sedat Peker ile görüşmek istediğini belirtti.

Özdağ şöyle konuştu:

“Amasya/ Taşova, Çambükü köyü arazilerinin Tevhit Uran Bölgesi’ne verilmesi amacıyla aynı iş gerçekleştirilmiştir. Çambükü köyü zirai üretimin faziletkâr tıpkısı verimle gerçekleştirildiği aynı köyümüzdür. Çambükü köyü zengin, coğrafi işareti olan, bamya üretiminde 65 titrem üretimle ülkemizin sınırlanmış bamya istihsal merkezlerinden birisi olan ayrımsız köydür. Bu köyde enerjik insanlarımız yaşamaktadır. Köyde kahve da yoktur çünkü kimsenin kahveye gitmeye vakti yoktur.

“İŞ MAKİNELERİ İLE KÖYÜ BASTI. İŞ MAKİNELERİ İLE EKİLİ TARLALAR VE KÂR AĞAÇLARI TAHRİP EDİLDİ”

Tıpkı süre geçmiş köyün arazilerinin ellerinden alınarak Organize Sanayi bölgesine verilmesine karşı sâdır Çambükü köylülerinin daveti konusunda köye bire bir ziyarette bulunmuştum. Çambükü Köylüleri, arazisinin elinden alınmamasını ve eli nimetli ekincilik arazisinin birleştirme endüstri bölgesi için kullanılmamasını rica ediyor. Bu yakın taleplerine bindi oldum. Ansız ile vilayet arasında konu mahkemeye taşınmış.  Murafaa devam ederken 20 Ilk Teşrin sabahı Bitirmiş, aksiyon makineleri ile köyü bastı. İş makineleri ile mezru tarlalar ve yemiş ağaçları fek edildi.

“KAFAYA BAKIN. ‘ÜRETMEYİN’ DİYOR.  ‘EVDE OTURUN MAAŞ VERELİM’ DİYOR”

Köylüler bunaltıcı şekilde zedelenmek edildi. Idraksiz kadınlar cop ile dövüldü. Bunlar bamya üretmeye aylamak isteyen, Türkiye’ye katkıda olmak talip insanlar. Yaralananların hastanelere sevki engellendi. Taşova Heybet Hastanesi yaralıları akseptans etmedi. Amasya Valisi Mustafa Masatlı kendisini müzakere eden köylülere ise şöyle demiş; “Hangi oldu bu kadar uğraştınız de? Hangi elde ettiniz? Dahi tıpkı bile Beklenti Özdağ’ı getirdiniz. Ben birlikte elhak o şerefsizden hiç hoşlanmam. Beyhude uğraştırıyorsunuz. Tarımı bırakın evde yaşlılara bakın size aylik bağlayalım” demiş. Kafaya bakın. ‘Üretmeyin’ diyor.  ‘Evde oturun maaş verelim’ diyor.

“SENİN BAKANIN BIRLIKTE KÜFRETTİ FAKAT SONRA POLİSİN ARKASINA SIĞINDI”

Şundan eminim. Mustafa Masatlı bu matbuat toplantısı üzerine bire bir izah yaparak “Ego böyle tıpkı rapor kullanmadım” diyecek. Ego Mustafa Masatlı’ya değil, olayın şahidi 4 mankafa kadına inanıyorum. Mustafa Masatlı, aynı Türkiye Cumhuriyeti yurttaşına taşlama edemezsin. Bir siyasi parti genel başkanı ve milletvekiline taşlama edemezsin. Sen üstelik biraz yürek var ise çık ortaya bu lafını benim yüzüme söyle. Senin bakanın dahi küfretti ancak sonralari polisin arkasına sığındı. Demin Amasya’ya gelsem sen birlikte valiliğe saklanıp, polisin arkasına sığınacaksın. Sen ferasetsiz kadınları jandarmaya dövdüren benzeri valisin.

“SEDAT PEKER AÇIKLAMALAR YAPMAYA BAŞLAYINCA TÜRK HALKININ YOLSUZLUKLARIN BOYUTU İLE İLGİLİ BİLİNÇ SEVİYESİ YENİ BİR SEVİYEYE ULAŞMIŞTIR”

Ülkemiz 2 yıldır büyük bir usulsüzlük sarmalı süresince. Bu yolsuzluk sarmalı o kadar iri ki, ülkemizin yaşadığı koyu hesaplı krizin nedenlerinden birincisi sığınmacılar için harcanan 144 milyar dolar ise, diğer nedenlerinden birisi üstelik hiç nasıl usulsüzlük ekonomisidir. Uluslararası Şeffaflık Örgütü 2021 yılı yolsuzluk raporundan, Türkiye serencam 10 yılda arz haddinden fazla benek kaybeden ülkeler arasında saha aldı. ve 38 puanla 180 ülke beyninde 96. sıraya düştü. Fakat sonuç 20 yolda gerçekleşen yolsuzluklar ile ilişkin halen Mürekkep Arap Emirlikleri’nde kâin Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı Sedat Peker açıklamalar yapmaya başlayınca Türk halkının yolsuzlukların boyutu ile ilişkin zihin seviyesi kullanılmamış tıpkısı seviyeye ulaşmıştır. Soygunun boyutları ve yaygınlığı elan gür anlaşılmıştır.

“PEKER’İN KONUŞMASININ ENGELLENMESİ İÇİN MİLLİ MESELELERDE TAVİZ VERMEYE HAZIR OLDUKLARINI ÜSTELIK DÜŞÜNÜYORUM”

Sedat Peker kendisinin bile ayrı ayrı vesileler ile ifade ettiği gibi DÜRÜST Fırka karşıtı olarak tanıtmaz. Bilakis DOĞRU Tümen’ye uzun yıllar destek olmuştur. Bundan kıran Sedat Peker’in açıklamaları erk karşıtı ve kuvvet yanlısı degaje el kesimlerinin desteğini almıştır. Peker’in açıklamaları başta AK Fırka’nin kirlenmiş yöneticileri atılmak için, tabii kirlenmemiş SELIM Partili yöneticiler birlikte vardır, bayağı erk elitinde büyük ürkü yaratmıştır. DOĞRU Tümen iktidarı, Sedat Peker’in konuşmasını çalmak için balaban bir arsıulusal boyutu olan kampanyanın zaman zaman suikast iddialarına kadar ulaşma ihtimali olduğu kamuoyunda duyulmuştur. Peker’in konuşmasının engellenmesi için milli meselelerde ödünleme vermeye amade olduklarını de düşünüyorum.

“SEDAT PEKER’İN TANIK HIMAYE PROGRAMI KAPSAMINDA TÜRKİYE’YE GERİ DÖNMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

Utku Partisi’nin sığınmacıları ülkelerine kovmak dışında benzeri politikası olmadığının Saray rejimi ve çakma muhalefet marifetiyle kanıt edildiğini görüyoruz. Oysa bizim gerçekleştireceğimiz programlara Topluluk İttifakı ve Millet İttifakı’nın hayalleri dahi yetmez. Elden sığınmacı ve kaçakları vatanlarına kafasız yollamakla kalmayacağız. Yöntemsizlik sonucu elde edilen ve Türkiye’den kaçırılan paraları de Türk Milleti’ne hoşgörüsüz isnat etmek için ülkemize getireceğiz. Bu çerçevede yolsuzluğun boyutlarını genişlik gani bilenlerin başında gelen Sedat Peker’in şahit dulda programı kapsamında Türkiye’ye düşüncesiz dönmesini sağlayacağız. Hassaten Sedat Peker Türkiye’ye gabi dönmeden ilk kendisi ile Mürekkep Zenci Emirlikleri’nde görüşmeyi, kendisi ve ailesinin bulunan durumunu durumunda görmeyi arzu ediyorum.

“DÜRÜST PARTİ’NİN ZİYARETİMİ VE PEKER İLE GÖRÜŞMEMİ ENGELLEMEK İÇİN ŞIŞMAN CEHT HARCAYACAĞINI BİLİYORUM”

Bu amaçla geçmiş Müttehit Zenci Emirliği Büyükelçisi’ne benzeri resmi mektup yazarak, Zafer Partisi Genel Başkanı ve mebus adına ülkesini bakmak istediğimi bildirdim. Bu müzakere sırasında Sedat Peker ile görüşeceğimi anlatım ettim. SELIM Öğür’nin ziyaretimi ve Peker ile görüşmemi engellemek için şişman çaba harcayacağını biliyorum. Fakat Birleşik Zenci Emirliği yöneticilerinin bu baskılara dal eğmeyeceğini düş ederim.”

Share: