Ümit Özdağ’ın “Telefonda küfürleştik” iddialarına Nazır Soylu’dan cevap: Amerikanın aparatıdır, ameliyat çocuğudur

Van’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Nazır Aristokrat, Beklenti Özdağ’ın kendisi ile ilgili ortaya attığı “Telefonda küfürleştik” sözlerine yanıt verdi.

“BİZİM AĞZIMIZA KÜFÜR YAKIŞMAZ”

Hakeza benzeri durumun yaşanmadığını vurgulayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Şayet meydandaysan gerçekli kim kazalarla yüz yüze kalırsın. “Bizim işimiz budur, bir nice yalanla, iftirayla, taciz ve tehditle yüz yüze kalabiliriz. Bizim ağzımıza küfür yakışmaz, doğru üstelik değil. Tığ yalnız ülkemizi evirmek için çaba sarf etmiyoruz, ati nesillere bile bire bir emsal tutmak durumundayız” dedi.

Nazır Aristokrat’nun açıklamalarının devamı şu şekilde:

“TELEVİZYONDA SÖYLEDİĞİM SÖZLERİ SÖYLEDİM”

“İsimsiz, bilmediğiniz telefonlar geliyordur size de. Geçen Mardin’e giderken bire bir niyet geldi, mesajda yıldırma var, taciz ve iftira var. Telefon açtım, kimsiniz dedim, kendini tanıttı. Bu mesajlar kusur değil mi ya… Bilahare müracaat tonunu değiştirdi, ben de televizyonlarda, kamuoyunda kemiksiz olarak söylediğim sözleri söyledim, eksantrik aynı alay söylemedim, telefonu kapattım.”

NELER YAŞANMIŞTI?

Utku Partisi Umumi Başkanı Ümit Özdağ, Twitter hesabı üzerinden tıpkısı açıklama yaparak, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’yla küfürleştiklerini öne sürmüştü.

“YERİ VE ZAMANI SEN BELİRLE”

Özdağ, “Süleyman Aristokrat biraz önceki telefonda benim sana iftira attırma mesajı atmam üzerine senin başlattığın tıpkı küfürleşme yaşadık. Karşıma çıkacağını söyledin. Haydi bakalım. Yeri ve zamanı sen belirle. en son ego belirlediğim antlaşma kaçmıştın. Hadi görelim yüreğini yüz iftiracı.” demişti.Share: