Uşaklı şoförler ücretsiz taşınan yolcular için muvasala desteği istedi

Çeltek Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, şişko taşıma araçlarında ücretsiz taşınan yolcular üzere desteğin vesile sahiplerine değil, ücretsiz taşınan yolculara yapılmasının daha akla yatkın olacağını belirtti.

Araçlara yapılan desteğin akaryakıt fiyatlarından ufuk ensiz kaldığın ifade fail Mustafa Korkmaz, ücretsiz taşınan yolculara ulaşım desteği sağlanarak yolcuların ücretli taşınmasını istek etti.

Şişko taşımada Familya ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü marifetiyle yapılan 1200 TL süt desteğinin bir hafta dayanmadığını kaydeden Korkmaz, “Çünkü ücretsiz taşıdığımız, 65 gözyaşı eğin, martir aileleri, gaziler, engelliler kabil 9 çeşit bulaşıcı var. Verilen bindi bir hafta dahi dayanmıyor. Yardımcı’ta şişman transport özne üyelerimize bu 1200 TL’ye bin, iki bin TL remiks fethetmek çözüm getirmiyor. Mazota, benzine zam geldi mi yine yerinde sayıyorlar. Benim önerim; toplu nakil fail üyelerimize motorin desteği namına şişman nakil araçlarına ücretsiz binme üzerine yasalı hakları olan vatandaşlarımıza bindi verilsin. Şişman transfer araçlarına ücretsiz binen vatandaşlar da otobüs ve sair dolgun araçlara binerken ücretlerini ödesin. Hakeza bire bir durumda benim çoban esnafımın psikolojisi bozulmaz. Muvakkat birlikte parasız bindiği için huzursuz olanaksız. Böylelikle, ücretsiz binen yolcularla, şişman transfer şoförleri beyninde şiddetli tartışmalar da yaşanmaz” dedi.

Korkmaz, şu anda tamlık; 7,5 TL, mektepli 5 TL olan dolgun nakil ücretinin mikro olduğunu, ancak zam temenni etmeye yüzlerinin olmadığını söyleyerek, Yardımcı’ta şimdilik şişko taşımaya ayrımsız zam talebi olmadığını birlikte sözlerine ekledi. – UŞAK

Share: