Utku Çakırözer: “Yekpare Dünyadan İzole Olmasına Karşın Esad Da Size Güvenmiyor”

CHP Eskişehir Saylav Yengi Çakırözer, TBMM Umumi Kurulu’nda; iktidarın dış politikada U dönüşleri yaptığını belirterek, “Cemi bu acımasız, ahlaksız U dönüşleri saraydaki biricik koca ve eloğlu düşünce şahsi ihtirasları uğruna tam takır bıraktıkları Biçim Bankamıza 3-5 milyar dolar girsin diyerek yapılıyor. Bunu ihtimal siz içinize sindirebilirsiniz ama bu kavim içine sindiremiyor… Tam Esad ile halk zorlaşmak var. Umum dünyadan izole olmasına rağmen Esad da size güvenmiyor” dedi.

TBMM Umumi Kurulu’nda, bugün Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı 2021 Yılı Stabil Hesap Yasa Teklifi ve 2023 Yılı Bütçe Yasa Teklifi görüşülüyor.

CHP Eskişehir Saylav Utku Çakırözer, Dışişleri Bakanlığı bütçesi konusunda yaptığı konuşmada, ” Türkiye’de on binlerce yurttaşımız tweet attı diye hapse girerken, siyasi davalarda yüzlerce arı kayırıcı hapislerde çürütülürken, bu iğrenç olayın faillerinin bibi serbestçe dolaşabiliyor olmasını lanetliyorum. Siz sustunuz amma tığ asla susmayacağız” diye, kız çocuğunun 6 yaşında evlendirilmesini kınadı.

İktidarın aut politikasını eleştiren Çakırözer, “Rastgele ilkesiz onursuz dönüşün, onların söylemiyle normalleşmenin bire bir tarifesi var. Bu ülkede gazetecileri parçalayıp, namevcut edenlerle koçuşmak 5 bilyon dolar. Türkiye’de darbe planladığını sav ettiğiniz, elinde 251 şehidin kanını taşıdığını söyledikleriniz ile gato vermek 5 milyar dolar, Uygur Türkleri kalpsizlik görürken Çin ile duygusal döş kuzu sarması almak 6 bilyon dolar. Rumlar ile ayrımsız değil 2 petrol anlaşması fail Katar ile kucaklaşmak 10 milyar dolar. Darbeci Sisi ile ahali zayıflamak şimdilik mal namevcut. Çabucak saraya gönderilen mango suları var. Zira hastalık, sizin ihvancılıktan vazgeçtiğinize elan güvenmiyorlar. Tam Esad ile ahali zayıflamak var. Cümle dünyadan izole olmasına rağmen Esad da size güvenmiyor” diyerek konuştu.

“İKTİDARINIZI GÜVENLİ LİMAN NAMINA GÖRÜYORLAR Kİ YATLARINI BU ÜLKEYE DEMİRLİYORLAR”

Çakırözer, “Kül bu insafsız, baskısız U dönüşleri saraydaki tek insan ve eloğlu beyin zatî ihtirasları için tamlık takır bıraktıkları Hat Bankamıza 3-5 milyar dolar girsin diye niteleyerek yapılıyor ya. İşte bunu belki siz içinize sindirebilirsiniz amma bu ulus içine sindiremiyor. Sayın Icra Vekili diyorsunuz ki ‘Yatırımcılar üzere güvenlik tıpkı liman olduk’. Sizin yatırımcı dediğiniz Putin’in adsız ortakları ise apayrı. O oligarklar, o kişmiri paracılar, maden baronları iktidarınızı sakıncasız liman kendisine görüyor kim yatlarını bu ülkeye demirliyorlar” dedi.

Share: