Utku Partisi lideri Özdağ BAE’ye gidip Sedat Peker ile görüşmek istediğini söyledi

Yengi Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, suç örgütü lideri Sedat Peker ile ahbaplık etmek üzere Birleşik Fellah Emirlikleri’ne (BAE) başvurmak istediğini ve bu amaçla bu ülkenin Ankara Büyükelçiliğine aynı betik yazdığını bildirdi.

Özdağ, Mecliste düzenlediği matbuat toplantısında, Amasya’üstelik Taşova ilçesinin Çambükü köyünde OSB kurulmasına alın olan vatandaşların çağırma etmesi konusunda buraya gittiğini belirtti.

OSB’nin elan berhava bir arazide yapılması isteğine kendisinin dahi destek olduğunu ve konunun mahkemeye irfan ettiğini dile getiren Özdağ, murafaa bitmeme ederken 20 Ilk Teşrin sabahı jandarmanın köyü basıp ekili alanı ve ağaçları fek ettiğini öne sürdü.

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in kâh yolsuzluk iddialarında bulunduğunu anlatım fail Özdağ, esbak BAE Büyükelçiliğine resmi tezkere yazarak Yengi Partisi Genel Başkanı ve milletvekili yerine BAE’yi seçmek ve Peker ile ahbaplık etmek istediğini bildirdiğini açıkladı.

Özdağ, tıpkısı gazetecinin sorusu konusunda Büyükelçilikten yanıt beklediğini, antrparantez Sedat Peker ile üstelik görüştüğünü söyledi.

Ziyarete gideceklerin güvenliğinin şüphesiz sağlanacağı sorusuna Özdağ, “Onu birlikte tığ düşünelim.” karşılığını verdi.

Share: