Vahap Seçer, Galibiyet Bayramı’nda Binlerce Gençle Birlikte 10. Yıl Marşı’nı Söyledi

Mersin Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer, 30 Ağustos Utku Bayramı’nın 100. yılı nedeniyle Büyükşehir Belediyesi yoluyla Özgecan Arslan Hazar Meydanı’nda planlı Nova Norda ve Gazapizm’in görüntü aldığı konsere katıldı. Alay coşkusunu konserdeki gençlerle alay malay canlı Başbuğ Seçer, binlerce gençle birlikte 10. Sene Marşı’nı söyledi.

Akşam saatlerinde Toplu Tartışma AVM önünden yüzlerce Mersinli’nin, ellerinde bayraklarla dinleti alanına akıllıca söz eşliğinde bilgisiz başlattığı bayram coşkusu, meydanda yankılanan şarkılarla taçlandı. Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde, ellerinde renkli ışıklar ve Türk bayrakları ile Özgecan Aslan Hazar Meydanı’na yürüyen canlı, eyyam öncesinden heyecanla muhtemel konserde Nova Norda ve Gazapizm’i dinledi. Sanatçılar, söyledikleri şarkılarla Mersinlilere unutulmaz tıpkı bayram coşkusu yaşattı.

“SİZLERE GÜVENİYORUZ, SİZLERE İNANIYORUZ. SİZLER DA BİZE İNANIN”

Konser alanında yaptığı konuşmada, Mersin’dahi 30 Ağustos coşkusunu gençlerle hep gelişigüzel yaşamanın mutluluğu içerisinde olduğunu tamlayan Sazak Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer, “Sazak’dahi öğrenci başlamak, dinç başlamak tıpkı imtiyaz. Üniversite görmek talip bilcümle gençleri Mersin Ağacı’e çağırma ediyorum. Otobüs 1 teklik, kemirmek 3,5 lira. Okuma salonları var, daraç var. Seçkin madde var. Ego da güre olsam; Atatürk’ün kenti, modern benzeri site olan Sazak’dahi yaşardım” dedi.

Gençlere, 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın tarihimizde haddinden fazla şanlı bir aktarılma olduğunu ve Cumhuriyetin ana taşlarının döşendiği, millet olarak Celil Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazandığımız aynı yengi olduğunu hatırlatan Başbuğ Seçer,“Atatürk’ün devrimleriyle ve Cumhuriyetle beraber, çağdaş aynı topluluk olduk. O’nun izinden her an, asri uygarlık seviyesine çıkacağız. Bunu bütün beraber yapacağız. Sizlere güveniyoruz, sizlere inanıyoruz. Sizler üstelik bize inanın. Sizleri babanızın sevgisiyle, annenizin şefkatiyle kanatlarımızın altında koruyacağız” diye konuştu.

Başbuğ Seçer’in konuşmasının peşi sıra tün, Nova Norda ve Gazapizm konserleriyle bitmeme etti. Başbuğ Seçer’in üstelik istekle izlediği konserde çoluk çocuk, sanatçıların şarkılarına zevcelik ederek, gönüllerince eğlendi. Konser sonunda Komutan Seçer, binlerce gençle birlikte 10. Yıl Marşı’nı söyledi.

MERSİNLİLER UTKU COŞKUSUNDA BULUŞTU

30 Ağustos Galibiyet Bayramı coşkusuna evvel andan beri eş olan Mersinliler, dinleti öncesi gerçekleşen alay yürüyüşünde dahi temas ve kardeşlik mesajı vererek ihtisas ve düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:

-Dilber Şenol: “Keşki her günü 30 Ağustos kabilinden kutlasak. Herkes içine kapandı, berbat benzeri ortamdayız. Ben Belediyemizin yaptığı bilcümle hizmetlerden memnunum. İyi kim var, ongun kim böyle tıpkısı belediyemiz var. Yaptığı bilcümle etkinliklere katılabildiğimiz kadar, yaşımız ve ortamımız elverdiği büyüklüğünde katılıyoruz. Çok dahi memnunuz.”

-Evşen Ersöz: “Bugün Mersinliler namına bu coşkuyu yaşıyor koyulmak, güvenilmez fena hâlde tıpkı mutluluk. 100. yılı yaşıyoruz. İnşallah henüz birçok 100. yıllara.”

-Ayşe Başcı: “Mustafa Kemal Atatürk, Atamız bizim seçkin antlaşma aklımızda ve ruhumuzda. Bugün bile Utku Bayramı. Herhangi Bir devir da kutlayacağız.”

-Hanifi Albayrak: “Ömrümüzün sonuna kadar bu coşkuyu yaşayacağız. Ben bu yaştayım ve buraya geldim. Sonuna kadar bile gideceğiz.”

-Hasan Öztürk: “Duygularımı söyleyemeyecek büyüklüğünde heyecanlıyım. İyi ki Atatürk varmış. İyi ki bu vatanı bize ödül etmiş. Kâmil bir ruh.”

-Berna Kalkan: “Tezyifkâr çokça duyguluyum. Hep Türkiye, bilcümle Atatürk’ü sevenler çokça domuzuna şeyler yaşa. Herhangi Bir şey haddinden fazla fena hâlde olacak, biliyorum” ifadelerini kullandı.

-Üzüntü Uzar: “Sonuç yıllarda bu soy etkinlikler çoğaldı. Gayet memnunum. Kalabalığı görünce bundan sonra kıvançlı oluyorum. İnşallah bu şekilde de devam kıymet. Hepimizin, Atatürk’ün bu vatanı kuşkusuz kazandığını öğrendiğimiz birçok yıllar diliyorum.”

Share: