Vahap Seçer, Mezitli Kırsalında Vatandaşlarla Buluştu

Mersin Ağacı Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer, 30 Ağustos Galebe Bayramı’nda Mezitli ilçesine sınırlı Takanlı, Kuzucu, Zeybekler, Kocayer ve Fındıkpınarı mahallelerini gezip, meze coşkusunu vatandaşlarla alay malay yaşadı.

Kent genelinde yaptıkları tarımsal ve hayvanca desteklerden, bu bölgedeki üreticilerin üstelik faydalandığını kaydeden Başkan Seçer, “Dağıttığımız küçükbaş hayvanların sayısı 5 yıl zarfında 7500 olurken, 300 ev işletmesi kurulmuş olacak. Sonunda, çark bundan sonra kendiliğinden dönmüş olacak” dedi.

Vatandaşlara yaptığı konuşmada, Türkiye’nin önünde benzeri genel seçimin olduğunu hatırlatan Başbuğ Seçer, “Belediyelerimiz şu anda size bittabi hizmet ediyorsa, sakıncasız olun kim iktidara geldiğimizde Bakanlıklarımız bile o şekilde hizmet edecek. Onun için gelecek seçimlerde kudret atılmak ve halkımıza daha açık imkanlarla işlemek için, hepimiz tıpkısı koldan çalışmalara devam edeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Bütün ilçe belediyeleriyle neva süresince çalıştıklarını birlikte vurgulayan Başkan Seçer, “İlçe uray başkanlarımızla, hangi partili olursa olsun düzenli çalışıyoruz. Zira, ‘devlette neva esastır’ ilkesiyle akım ediyoruz. Vatandaş cidal değil, geçim istiyor” dedi.

“HAVZA ÜRETİCİSİNE ÇOK DEĞERLİ DESTEKLERİMİZ OLUYOR”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer,ilk olarakTakanlı Mahallesi’nde vatandaşlarla ayrımsız araya geldi.Seçer,“Takanlı’nın çokça sorunu kalmamış. Kuzucu-Takanlı grup yolu 9,8 kilometre. Yol kalitemiz dört dörtlük. Sazak Belediyesi kıtipiyoz düzgün ve nitelikli iş yapıyor. Haset örtbas etmek üzere gelişim yapmıyoruz. evet tek yapmayız, yaparsak dahi kalitelisini yaparız” dedi.

Kooperatifler yoluyla 3 yıldır şehir genelinde 160 kilometre sulama borusu dağıttıklarını tamlayan Başkan Seçer, “Takanlı’evet 1000 metre sulama borusu vermişiz. Tığ elimizden geldiğince özlük fariza alanımızdan çıkıp, üreticiye havari oluyoruz” diyerek konuştu.

Takanlı Mahallesi’nde “Hadi Gel Köyümüze Bindi Verelim” projesinden ayrımsız yetiştiricinin yararlandığını söyleyen Başkan Seçer, yetiştiriciye 4 ton ağızotu desteği ile ücretsiz baytar hizmeti birlikte verildiğini belirterek şöyle devam etti:

“Ego bu projeyi haddinden fazla önemsiyorum. Gelişigüzel yıl 60 aile bu projeden faydalanıyor. Bu yıl dağıtımını yaptığımız 1500 hayvanın 500 kadarı, elan ilk küçükbaş efsanevi dağıttığımız üreticilerden geldi. Projede 3. yılın içindeyiz. 5 yılın böylece bu dizge içerisinde, 7 bin 500 hayvan dağıtacağız. 300 aile işletmesi olacak ve tümce bundan sonra kendi kendine dönecek.”

Bölgeye herhangi bir cins zirai ve hayvanca desteği verdiklerini belirten Başkan Seçer, “Haddinden Fazla muhtelif fidanlar dağıtıyoruz. Parasız vermiyoruz. Fakat, bunların süresince yüzdelik 50, yüzdelik 75 hibeli olanlar var. Hayvancılık desteklerimiz vakit kaybetmeden küçükbaş hayvanlarla üstelik ilişkin değil. Arıcılık desteği, küçükbaş hayvan desteği, kocabaş hayvan yetiştiricilerine ağızotu desteği, benzen tankı desteği, zeytin boylama, ceviz soyma, cins yoğurma makinesi desteğimiz devam ediyor” dedi.

“BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN, HERKESİN HAYAT VE BARIŞ İÇİNDE YAŞAMASI”

Mezitli merkezinde ve kırsalında, uray hizmetlerini ve projeleri abat tıpkı şekilde yerine getirdiklerini kaydeden Komutan Seçer,“Rehavet yaşadığımız kaymakamlık belediyeleri oluyor, amma genel anlamda o uray başkanlarımızla birlikte, hangi partili olursa olsun tınlamalı çalışıyoruz. Zira, devlette uyum esastır. Devlette kavga olursa, vatandaşa tek hayrı gayrimümkün. Başta Sayın Umumi Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu koyulmak amacıyla, bizler da bu sertlikte tıpkısı siyaseti katiyen tasvip etmiyoruz” diyerek konuştu.

Belediye Başkanı seçildikten sonraları, kendisine oy veren vermeyen herkesin başkanı olmaya özen gösterdiğini dile getiren Komutan Seçer,  “Bizim dünya görüşümüz galiba. Fakat, hepimizin kimliği Türkiye Cumhuriyeti. Bizim üzere koskocaman olan; herkesin bir arada, sağlık içerisinde, sulh içerisinde olması. Tıpkı seçime gidiyoruz. Belediyelerimiz şu anda size zahir hizmet ediyorsa, emniyetli olun ki iktidara geldiğimizde Bakanlıklarımız bile o şekilde bakım edecek. Onun amacıyla gelecek seçimlerde kuvvet koyulmak ve halkımıza daha degaje imkanlarla harıldamak için, hepimiz benzeri koldan çalışmalara bitmeme edeceğiz” dedi.

TARHAN: “BÜYÜKŞEHİR, KÖYLER ARASINDAKİ YOLLARDA GEREKLİ DESTEĞİ SAĞLIYOR”

Mezitli Belediye Reisi Neşet Tarhan birlikte tamam muhtarlar ile ahenk süresince çalıştıklarını belirterek,”Seçkin sene, zaman öncesi alelhusus rustik mahalledeki muhtarlarımızla toplanıyoruz ve işler üzere galiba ayrımsız bütçe ayırıyoruz. Bağımlı ki Büyükşehir Belediye Başkanımız, köyler arasındaki yollarda zaruri desteği sağlıyor”  diyerek konuştu.

GÖKÇEL:  “HAKKINIZ OLAN HİZMETLER ZAMANINDA VE KALİTELİ ŞEKİLDE SİZE ULAŞIYOR”

Büyükşehir Belediyesi ile Mezitli Belediyesi’nin bir nice hizmetinin, kent merkezinde yaşayanlara olduğu kabil, kırsalda dallı güllü vatandaşlara bile bir zamanlar ve kaliteli aynı şekilde ulaştığını tamlayan CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, “Özellikle Büyükşehir Belediyemizin tarıma dair yaptığı projeler ve destekler hasis takdire haysiyet. Çiftçilerimizin bahçe arasındaki muvasala yolları Büyükşehir Belediyemizin imkanlarıyla yapılıyor. MESKİ’nin gerçekleştirdiği hizmetler yardımıyla bu bölgede içmece suyunda da hiçbir tartı olmadı” dedi.

Share: