Vali Güreşçi Toroslar’ın çalışmalarını inceledi

Toroslar Şehremini Atsız Afşın Yılmayan, Mersin Ağacı Valisi Mürtefi Hamza Güreşçi’ı ilçede ağırlayarak, hayata geçirilen ve yapılacak çalışmalar için bilgiler verdi.

İlk yerine Toroslar Kaymakamlığında mahalle muhtarları, kamu kurum müdürleri ve güven güçleriyle bire bir araya mevrut Ilbay Güreşçi, muhtarların gönül ve taleplerini dinledi.

Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet ve Toroslar Belediye Reisi Atsız Afşın Yılmayan’ın amade bulunduğu toplantıda, ilçenin genel durumu ve belediyenin hizmetleri hakkında bilgilendirme düz Vali Güreşçi, gerçekleştirilen hizmetlerin haddinden fazla eşsiz ve altın olduğunu söyleyerek Başkan Yılmaz’a teşekkürname etti.

“Amacımız, hizmet sahalarında verimliliğin elan üstelik artırılması”

Konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine vurgu fail Ilbay Ali Hamza Güreşçi, “İlimizde kamu hava ve kuruluşları namına domestik yönetimlerimiz, muhtarlarımız, cümle birimlerimiz, toplumumuzun umum sektörleri ve vatandaşlarımız ile işbirliği, diyalog ve eş güdüm içerisindeyiz. Amacımız öncelikle bitmeme eden işlerin tamamlanması, sürece bakir karışma olanların başlatılması, eskimemiş projeler ve planlamalar üzerinde durulması ve bunu yaparken da bütün hizmet sahalarında verimliliğin artırılması” dedi. “Muhtarlarımız bizim iş arkadaşlarımız” diyen Vali Pehlivan, “Muhtarlarımız, irtibat ve beraberliğimizin pekiştirilmesi üzerine beraber çalışmaktan saygınlık ve mutluluk duyduğumuz say arkadaşlarımız. Kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Toroslarımıza ayar katacak seçme tür çalışmayı önemsiyoruz”

Toroslar Şehremini Atsız Afşın Yılmayan ise Ilbay Pehlivan’ı Toroslar’de ağırlamaktan nazik bahtiyarlık duyduklarını belirterek sağlıktan eğitime, imardan ulaşıma, madun yapıdan kasaba iyileştirmesine ve spora kadar hayata geçirdikleri icraat hakkında bilgiler verdi. Vatandaşla umu bağı kurulan gelişigüzel proje ve çalışmanın başarıya ulaşacağını belirten Yılmaz; “Içtimai ve acara belediyecilik anlayışıyla çalışıyoruz. Bire Bir yandan ilçemizin çehresini değiştirirken tıpkı yandan de projelerimizle vatandaşlarımızın ve esnafımızın yanındayız” diye niteleyerek konuştu.

Eğitimin öncelikleri ortada düz aldığını da tamlayan Yılmayan, “Okullarımızın açılmasına gücük berenarı kaldı. Kızıl Milli Yetişek Müdürümüz ile gelişigüzel okullarımız ile ait aynı mücahede yaptık. Belediyemizin imkanları ölçüsünde 112 okulumuzda bakım, peyzaj ve aut alnaç pentür çalışmalarımızı yürütüyoruz” şeklinde konuştu

Projeleri yerinde gördü

Ilbay Pehlivan, toplantının peşi sıra Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet ve Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ile gelişigüzel ilçe esnafını konuşma etti. Toroslar Belediyesi eliyle hayata geçirilen çalışmaları yerinde de inceleyen Ilbay Pehlivan, Toroslar Belediyesinin Yunus Emre Ekin Merkezini bile ziyaret ederek şehremaneti personeli, özel sporcular ve çocuklarla benzeri araya geldi. Başbuğ Yılmayan, vahim bağlam ve sevgi gösterileri beyninde karşılanan Ilbay Pehlivan’a, Toroslar Maharet ve Mesleksel Eğitim Kurslarında (TORTEK) ahali emeği ile üretilen kilim ve ‘Çandır Kalesi’nin kağıt rölyeften yapılmış tablosunu dürü etti.

Toroslar Belediyesinin ‘Bulvar, Cadde ve Sokaklarda Cephe Düzenlemesi Projesi’ çerçevesinde, Güneykent Mahallesi’nde şişko basamak alanlarının dış cephesinde uygulanan ve dünyaca ünlü ressamların eserleriyle renklenen çalışmaları de yerinde gören Ilbay Pehlivan, henüz sonraları Toroslar Şehremini Atsız Afşın Yılmayan’ın şehir tarihini ve kültürel mirası bölüm yüzüne çıkaran projelerinden biri olan Buluklu Mahallesi’ndeki ‘Kuvayımilliye Karargahı’nı de musahabe ederek incelemelerde bulundu.

Başkan Yılmaz, fotoğraflar, belgeler ve etnografik eserlerle donattıkları yaklaşık 200 yıllık karargahta Vali Güreşçi’a Mersin’in Antagonist İşgalinden Kurtuluşunun 100. yıl dönümü amacıyla hususi adına hazırladıkları milli mücadele döneminde Sazak’in tarihini anlatan betik birlikte ihsan etti. – MERSİN

Share: