Vali Pehlivan, Sazak Serbest Bölge Müdürlüğünde incelemelerde bulundu

Sazak Valisi Mualla Hamza Pehlivan, Açık Bölge Müdürlüğü’nü musahabe ederek, incelemelerde bulundu.

Mersin Açık Bölge Müdürlüğü’ne gelişinde Ilbay Yardımcısı İbrahim Adi ve Açık Bölge Müdürü Kutluhan Büyükyılmaz vasıtasıyla karşılanan Ilbay Pehlivan, daha sonra derinti salonuna geçerek, 860 bin 76 metre dördül bütün alana eş 636 bin 464 metre kare yatırım alanı ile yüzde yüz sığa ile etkin, Türkiye’da 550 metre uzunluğundaki rıhtımı ile biricik Serbest Bölge Limanı olma özelliği haiz, Türkiye’nin 1987 yılında faaliyete güzeşte geçmiş erkin bölgesi olan Sazak Serbest Bölgesi üzerine Müdürü Büyükyılmaz’dan brifing aldı.

Ilbay Güreşçi, 10 bin 522 nefis direkt istihdam sağlayan, kısaca 600 ayrımlı ürünün 150 ayrımlı ülkeye ihracatını gerçekleştiren, bünyesinde domestik ve ecnebi mecmu 382 firma barındıran, 1988-2022 yılları arasındaki tecim hacmi 72 milyar dolar ve 2022 sene sonu beklentisi 4 bilyon doların üstünde olan Mersin Başıboş Bölgesi hakkında sunumdaki başlıklarla ilişik değerlendirmelerde bulundu.

Toplantının peşi sıra Mersin Ağacı Azade Bölgesi içerisinde incelemelerde mevcut Pehlivan, firmalarda çalışan işçilerle dahi bire bir araya gelerek, işlerinde palas ve başarılar diledi. – MERSİN

Share: