Van haberleri! Nesil Içe Yöneliklik Vakfı’nın 154. özel eğitim sınıfı Van Erciş’te açıldı

Döl Içe Yöneliklik Vakfınca, özel eğitim derslik donanımı projesi kapsamında Van’ın Erciş ilçesindeki Martir Ensari Söner İlkokulu’nda özel terbiye sınıfının materyal donanımı gerçekleştirildi.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, içe yöneliklik çeşitlilik bozukluğu tanısı olan kollar ve gençlerin, bir tane çareleri olan eğitime ulaşmalarını hatırlamak, gündeş topluluk koşullarında yaşamlarını sürdürebilmelerine müteveccih gereksinimlerini karşılamak ve ihtiyacı olan azamet okullarına malzeme desteği arz etmek üzere düzenlenen projeyle materyal donatılan hususi terbiye sınıflarına aynı yenisi daha eklendi.

Van’da Voonka Kids’in desteğiyle malzeme donanımı yapılan Erciş ilçesindeki Şehit Ensari Söner İlkokulu’ndaki sınıfın açılışı Van İl Milli Yetişek Müdürlüğü hareket birliğiyle gerçekleştirildi. Bu açılışlarla Döl Içe Yöneliklik Vakfı’nın Türkiye çapında gerçekleştirdiği proje kapsamında 154 sınıfa ulaşıldı.

Vakfın özel eğitim sınıflarının mefkûre ağıl getirilmesi üzere hayata geçirilen Derslik Donanımı Projesi kapsamında bugüne kadar İzmir, Mardin, Çanakkale, Sivas, Batman, Antalya, Artvin, Diyarbakır, İstanbul, Balıkesir, Mardin, Muş, Van, Bursa, Ankara, Ardahan, Manisa, Şanlıurfa, Muğla, Konya, Zonguldak, Tekirdağ, Giresun ve Elazığ’da 153 özel eğitim sınıfı açılarak ailelere ve öğretmenlere yönelik hususi eğitimler verildi.

Share: