Van’da uçak seferleri arttırılıyor

Van Valiliği koordinasyonuyla kente mevrut Türk Albeni Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, “Eylül kocaoğlan bakımından İstanbul ve Ankara’dan Van’a gerçekleştirdiğimiz uçuşlarımızı kademeli kendisine artırarak, bu iki şehirden gerçekleştirdiğimiz uçuşları haftalık 41 frekanstan 56 frekansa yükselteceğiz” dedi.

Türk Hava Yolları yönetimi turizm potansiyeline ilgi çekmek için Van’üstelik buluştu. Burada konuşan Vali ve Büyükşehir Şehremaneti Başbuğ Vekili Saz Şairi Balcı, Van’ın ufkunun çokça açıkça olduğunu anlatım ederek, “Van’ı ati nesiller amacıyla hazırlamaya çalışıyoruz. İnşallah Türk Çekicilik Yollarının uçuş sayılarının artmasıyla anlaşılan destinasyonlara şehrimizin turizm özellikle kalkışmak amacıyla ekonomisine, eğitimine, kültürüne, sağlığına çokça büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu anlamda Türk Gelgel Yollarının bugünkü toplantısı ve dümen kurulunun buraya gelmesini, Van’ın ilerlemesi, gelişmesi, ekonomisi, kültürü ve turizmi için haddinden fazla haddinden fazla muhteşem buluyor, toplantının hayırlara anahtar olmasını diliyorum” ifadelerine kayran verdi.

“Van uçuşlarımızı artırıyoruz”

Türk Hava Yolları Umumi Heyet ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat ise Türk Çekicilik Yollarının, Anadolu’nun turizm potansiyeli faziletli şehirlerine dikkat vira etmek üzere tıpkısı tanıtım faaliyeti başlattığını belirtti. Türkiye’nin deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığını ortaya koymayı hedefleyen öncü taşıyıcının peş yönetimi ile alay malay ilk kez İstanbul dışında aynı ilde derinti yaptıklarının altını çizen Bolat, “İstanbul, Antalya, İzmir gibi şehirlerimiz hem bilinirliği hem üstelik aldıkları temenni ile ülkemiz turizmine büyük ulama sağlıyor. Oysa ülkemizde ilavesi var. Van, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin, Erzurum kabil şehirlerimiz turizmde şişman potansiyele ashap, biz da bu potansiyeli ortaya sezmek için çabalama harcıyoruz. Bugün buraya müjdeyi çevirmek üzere geldik. Van’ı dünyaya lanse etmek için hangi gerekiyorsa yapacağız. Beklediğimiz talep artışına yanıt vermek için de ilkgüz kocaoğlan bakımından İstanbul ve Ankara’dan Van’a gerçekleştirdiğimiz uçuşlarımızı kademeli kendisine artıracağız. Bu iki şehirden gerçekleştirdiğimiz uçuşları haftalık 41 frekanstan 56 frekansa yükseltecek ve 2023 yazında da bu planla bitmeme edeceğiz” dedi.

“Yıpranmamış nesil uçaklar Van için uçacak”

Türk Gelgel Yollarının dünyanın 129 ülkesinden gezginleri Van’ın keşfedilmeyi bekleyen değerleri ile buluşturmayı amaçladığını vurgulayan Bolat, “Eylül kocaoğlan itibarıyla kademeli olarak artacak Van uçuşlarını filosuna eskimemiş katılan çağdaş uçaklar ile gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu uçaklar ve yıpranmamış kapasite ile Vanlı vatandaşlar üstelik henüz esnek bire bir gezi planıyla konforlu uçuşlar gerçekleştirebilecek. Yeni bölüm için planlanan kapasite artışıyla Türk Gelgel Yolları, İstanbul Havalimanı – Van seferlerini haftalık 21 frekans kendisine gerçekleştirecek. Alem taşıyıcının kudretli markası AnadoluJet ise İstanbul Sabiha Gökçen – Van seferlerini haftalık 6 frekanstan 14 frekansa, Ankara Esenboğa – Van seferlerini ise haftalık 14 frekanstan 21 frekansa yükseltecek. Tarihi, doğası, kültürel varlıkları ve şita turizmi ile muhteşem tıpkısı potansiyele cemaat olan Van’birlikte hem kent turu gerçekleştiren hem bile şehrin iş insanları ile mülaki Türk Albeni Yolları liderleri dümen koordinasyon toplantılarını da ilk defa İstanbul dışında bir şehirde, Van’de gerçekleştirdi” şeklinde konuştu.

Toplantı istifham karşılık ile sona erdi. – VANShare: