Vasıl çifti İdlib’te Gümüşhane Mahallesi kuruyor

Gümüşhane çarkıt Milletvekili hareket insanı Sabri Vasıl ve eşi Nesrin Vasıl, Suriye’nin İdlib bölgesinde 450 konutluk aynı mahalle kuruyor. Yılbaşına kadar bitirilmesi planlanan mahallenin sokaklarına dahi protokol Gümüşhane’nin ilçeleri olan Torul, Şiran, Kelkit, Köse ve Kürtün’ün adları, mahalle meydanına ise Gümüşhane Meydanı adı verilecek.

Gümüşhane eski Mebus işadamı Sabri Vasıl ve eşi Nesrin Vasıl, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘100 bin briket ev’ kampanyasıyla startını verdiği Suriye’nin İdlib bölgesinde Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretleri’nin adının verileceği 450 konutluk aynı mahalle kuracaklarını açıkladılar. Briket evlerin AFAD koordinasyonu ile yapımına başlanırken, mahalleye şişman İslam Alimi Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi’nin namına ithafen ‘Gümüşhanevi Mahallesi’ adı verilecek. Mahallenin yılbaşına kadar kurulması planlanıyor. Yapılacak yerleşim yerinde mahallenin sokaklarına üstelik tören düzeni gereği Gümüşhane’nin ilçeleri olan Torul, Şiran, Kelkit, Köse ve Kürtün’ün adları, mahalle meydanına ise Gümüşhane Meydanı adı verilecek.

Sabri Vasıl, eşi Nesrin Vasıl ile eş yaptıkları bağışla ilgilendiren şunları söyledi: “Bergüzar tutarı 10 milyon TL’yi bulan bu alımlı çalımlı işimizi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve AFAD yetkilileriyle imzalanan protokolle sonuç aşamaya getirdik. Yapacağımız 450 konutta soydaşlarımız Bayır-Yer Türkmenleri ikamet edecek. Yılbaşından önceki konutların bitirilip teslim edilmesi planlanıyor. Hane inşaatlarının yapılmasına bire bir kamer geçmiş başlandı. Bu konuda Valimiz Sayın Kamuran Taşbilek’in dahi rabıta ve emekleri var. Ego bu konuda bizi yönlendiren özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanımız Süleyman Aristokrat’ya ve Gümüşhane Valimiz Kamuran Taşbilek’e teşekkürname ediyorum. Konutlar şimdiden soydaşlarımız Kıran – Kenar Türkmenlerine körpe olsun.” – İSTANBUL

Share: