Vekil Karaismailoğlu: 20 yılda birlik 100 yıllık iş yaptık

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, son 20 yıldır yapmış oldukları icraatların bilcümle acun tarafından izlendiğini belirterek, “20 yılda cümle 100 almanak hareket yaptık. Sırf Eriştirme Bakanlığı namına 183 bilyon dolarlık iş yaptık. 183 bilyon dolarlık bir yatırım sonucunda milli gelire cümle 500 bilyon dolarlık katkı sağladık” dedi.

Vekil Karaismailoğlu, Çubuk Belediyesi ile DOĞRU Fırka Çubuk İlçe Başkanlığı’nı müzakere etti. İlçe başkanlığında mütekellim Karaismailoğlu, akıbet 20 yıldır Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yapmış oldukları icraatların, hep dünya aracılığıyla imren ile izlendiğini ve raporlandığını söyledi. Karaismailoğlu, “Yani 20 yılda yekpare 100 yıllık hisse senedi yaptık. Bütün Bütün Eriştirme Bakanlığı namına 183 bilyon dolarlık hareket yaptık. Yani 20 sene geçmiş uçaklar gökte tıpkısı gövde gibiydi ama demincek havayolu halkın yolu oldu. Bağımlı 20 sene evvel bu adımlar atılmasaydı bugün geldiğimiz bu noktada 250 bilyon dolarlık dış satım hacmine erişmiş, dünyanın genişlik aceleci büyüyen ülkelerinden birisi olmamız düşünülemezdi. 20 yıl ilk Türkiye genelinde 15 bin kilometre bölünmüş kez yapacağız dediğimiz bile o zamanki ihtilaf ‘hayal satıyorlar’ demişti. Bugüne geldiğimizde birlik 28 bin 650 kilometrelik mukassem misil ağıyla Türkiye’ye hizmet ediyoruz. Ülkemiz aceleci trenle daha eskimemiş tanıştı. Ankara-İstanbul arasında temas çağ binlerce vatandaşımıza aceleci tren konforunu yaşatıyoruz. Önümüzdeki yıllarda Gaziantep’e büyüklüğünde acul treni uzatacağız. Önümüzdeki yılın ilk aylarında Ankara-Sivas’ı bağlayacağız. Ankara-İzmir arasındaki çalışmalarımız aceleci bir şekilde bitmeme ediyor. Çabuk trenlerle angaje olan 8 ilimizin sayısını 52’ye çıkartacağız. Bunun amacıyla tekmil planlamalarımızı yaptık. 183 bilyon dolarlık bire bir yatırım sonucunda milli gelire umum 500 bilyon dolarlık ulama sağladık. Bu 183 bilyon doların yüzde 20’isini yap-işlet-devret olarak yaptık. Çünkü bizim çokça kısa sürede bu sonuç adım az olan ulaştırma altyapısını gücük sürede tamamlamamız gerekiyordu” ifadelerini kullandı.

‘TAM 30 YILLIK YATIRIM PROGRAMIMIZI BUGÜNDEN PLANLADIK’Bakan Karaismailoğlu, bilcümle gelişmekte olan ülkeler ve ümranlı ülkelerin, ayrımsız mühendislik çözümü aradıklarında, cıvıl cıvıl ayrımsız eriştirme, altyapı projeleri yapacakları ant Türkiye’deki bu tecrübeden sezmek üzere kendilerine geldiklerini belirtti. Karaismailoğlu, “Bu kaliteli, sakıncasız yollar yardımıyla trafik hareketliliği yüzde 70 artmasına rağmen trafik ilçe oranlarında bilcümle yüzde 80’e varan azalmalar sağladık. Rastgele sene 9 bin 500 vatandaşımızın canını kurtarıyoruz bu nitelikli ve sakıncasız yollar sayesinde. 2053 yılına kadar kül 30 almanak yatırım programımızı bugünden planladık ve bunların de imdi sürecini başlattık. Artık bizim 2023 üzere aynı derdimiz namevcut, daha ince vadeli, 2053, 2071 planlarını yapan tıpkı Türkiye var. 20 sene geçmiş Türkiye genelinde vakit kaybetmeden 8,5 milyon anahtar vardı, zaman tüm 26 milyon araç var” dedi.’CUMHURBAŞKANI ADAYINI BİLE AÇIK YERINE SÖYLEYEMİYORLAR’Dünyada ayrımsız derinti gelişmenin olduğunu hatırlatan Icra Vekili Karaismailoğlu, Rusya-Ukrayna savaşı, tahıl krizi ve NATO’daki İsveç-Finlandiya sorunlarına değindi. Nazır Karaismailoğlu, konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Tıpkısı taraftan dahi bakıyorsunuz tıpkısı aykırılık var ‘Bugün hangi masayı, nerede kuracağız? Hangi masayı nerede kaldıracağız?’ bunun hesabı içerisindeler. Bunlar Türkiye’nin yönetimine iştahlı olan insanlar. Tanrı göstermesin, vatandaşımız onlara fırsat vermeyecektir. Elhak o masadan ayrımsız molekül sokak. Üstünde 6 sevimli görünüyor, Türkiye’üstelik yıllardır başımıza ne musibetler açtığı muhtemelen olan kesimler bile altında dolaşıyor. O masalar bile milletin derdi bulunmayan. Yemeden Içmeden özlük geleceklerini planlıyorlar. bir tane Cumhur Reisi adayını bile açik namına söyleyemiyorlar. Bizim Cumhurbaşkanımız, milletin gönlünde hükümdarlık kurmuş, dünyaya kavrayış veren liderimiz beyninde ve adayımız üstelik anlaşılan.”

Icra Vekili Karaismailoğlu, ilçe başkanlığı ziyaretinin ardından beraberindeki heyetle Çubuk esnafını konuşma etti. Karaismailoğlu, daha sonraları Pursaklar ilçesinde ziyaretlerde düşmek amacıyla yola daha çok.Share: