Vekil Karaismailoğlu, SELIM Fırka Mardin Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantısı’nda konuştu Açıklaması

Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, 2002 yılında hemen telakki değişimi yaşandığını, ardından yatırımları, vatandaşların dirim kalitesini kolaylaştıracak işleri bir bir bitirmeye başladıklarını belirterek, “100 yılda yapılabilecek işleri 20 yıla sığdıran ayrımsız hükümet var. Bu yaptığımız hizmetler, artık yapacaklarımızın birlikte teminatı.” dedi.

Çeşitli temaslarda düşmek amacıyla Mardin’e gelen Vekil Karaismailoğlu, Valiliği konuşma etti, Ilbay Mahmut Demirtaş ile görüştü.

Ardından DOĞRU Öğür İl Başkanlığını görüşme ederek İl Başkanı Faruk Tığ ile görüşen Karaismailoğlu, Atatürk Firez Merkezi’nde düzenlenen “DOĞRU Tümen Mardin Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Karaismailoğlu, medeniyetlere beşiklik fail Mardin’birlikte bulunmaktan şişman tıpkısı öz saygı ve alım duyduğunu söyledi.

2002 yılında Türkiye’nin Cumhur Reisi önderliğinde, YANLIŞSIZ Tümen hükümetleriyle adeta yıpranmamış tıpkı çağın başlangıcını yaşadığını tamlayan Karaismailoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2002 yılı öncesinde sonuç merhale güçlükle benzeri altyapı, içindeki sorunlarla boğuşan benzeri Türkiye vardı. Vatanını, milletini dost, vatanına, milletine kendini adamış kadrolar Sayın Reisicumhur’mızın liderliğinde hakikaten Türkiye genelinde akla hayale gelmeyen birçok işi başardı. imdi de yenilerine başlıyor. Bazıları görüntü ediyordu, bazıları fon de edemiyordu. Bugüne geldiğimizde 28 bin 750 kilometrelik mukassem misil ağına cemaat bir Türkiye ve 68 bin kilometrelik işletmekte olduğumuz bire bir yağız yolu ağına sahibiz.”

Karaismailoğlu, 38 bin kilometrelik mukassem misil ağını planladıklarını ve yapımının ayrımsız yandan sürdüğünü dile getirerek, 2002 yılından itibaren yatırımları hayata geçirdiklerini, vatandaşların yaşam kalitesini kolaylaştıracak işleri bir bir bitirmeye başladıklarını tabir etti.

“Ülkemizin dört bir beraberinde geçim var hamaset var”

Haddinden Fazla şişman meseleleri, aşamaları geçip bugünlere geldiklerini anlatan Karaismailoğlu, seçkin periyot Anadolu’nun aynı köşesini mülakat ettiklerini belirtti.

Karaismailoğlu, “Ülkemizin ciharıyek yanında sağlık var, hamaset var. Çıktı vatandaşımız işiyle ilgileniyor, gençlerimiz okulda eğitimini alıyor.” ifadelerini kullandı.

Terör zımnında bir zamanlar yaşanan mağduriyetlere değinen Karaismailoğlu, kaybolma zamanların telafi edilmesi amacıyla hep alay malay çokça çalışılması gerektiğini kaydetti.

Yapılacak çok hareket olduğunu anlatım eden Karaismailoğlu, yapılan çalışmaların, ülkeye kazandırılan hizmetlerin evre aşama gezilerek anlatılması gerektiğini söyledi.

Karaismailoğlu, yakın seçimlere bel ederek, seçimlerden sonra 2053 hedeflerine elan aceleci bire bir şekilde ulaşmaya başlayacaklarını belirtti.

“Yaptığımız hizmetler imdi yapacaklarımızın dahi teminatı”

Bugün 28 bin 750 kilometrelik mukassem kat ağında hizmet verdiklerini, mukassem yollar yardımıyla yolları, gönülleri birleştirdiklerini anlatan Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Bu yolların hayatımıza kattığı konfor, büzük sebebiyle yılda 7 bilyon saat kendimize kaldı. Tamlık 1 bilyon litre akaryakıttan artırım sağlıyoruz. Bu nitelikli, emniyetli yollar sayesinde trafik kazalarında yüzde 82 tenakus kaydettik. Yılda tekmil 9 bin 500 can kurtarıyoruz. Hemen hesap değişimi yaşandı 2002 yılında ve arkası sıra yatırımları, vatandaşımızın dirim kalitesini kolaylaştıracak işleri hepyek bitirmeye başladık. 100 yılda yapılabilecek işleri 20 yıla sığdıran aynı hükümet var. Bu yaptığımız hizmetler, artık yapacaklarımızın da teminatı. Anadolu’nun değme köşesinde bu cıvıltı, bu cıvıltı artarak bitmeme ediyor. Sanayideki, üretimdeki çoğalma, turizmdeki faaliyet, tarımın asıl değerine kavuşması bu altyapının etkisiyle oldu ama bunun genişlik baştaki tetikleyicisi hayat ortamını sağlamaktır. O ortamı sağlayan de bu ahenkli politikalar sayesinde Sayın Reisicumhur’mızın liderliğindeki kadrolar oldu. ve olmaya birlikte devam edecek.”

Karaismailoğlu, demir yolu ağırlıklı envestisman dönemine girdiklerini anlatım ederek, buna ilgilendiren büyük resmin benzeri ucunda Pekin, Irak Asya, bire bir ucunda birlikte Uzak Avrupa’nın olduğunu belirtti.

“Zaman Çin’den, Pekin’den koruyucu aynı şimendifer selis namına Türkiye üzerinden Londra’ya büyüklüğünde uzanabiliyor.” diyen Karaismailoğlu, tecim koridorlarının önemine dikkati çekti.

Ilımlı Koridor ve Şimal Mesafelik’a birlikte değinen Karaismailoğlu, Çin’den Avrupa’ya yılda 810 bilyon dolarlık tecim hacminin olduğunu tabir etti.

Karaismailoğlu, “Bu ticaret hacminden ne kadar hisse alacağız, onun hesaplarını yapıyoruz. Bu nazik foto içerisinde Orta Kânunuevvel ve bununla bağlantılı olan Güney Çatlak var. O Güney Mesafelik’bile arz mefret merkezlerden biri birlikte Mardin. Mardin’deki demir yolu, geri hizmet merkezler ve buradan Irak’a, Bağdat’a, Basra Körfezi’ne, Suudi Arabistan üzerinden Birleşik Zenci Emirlikleri’hangi, Dubai’ye uzanan koridorlar üstünde çalışıyoruz. Ayrımsız ara üzerindeki hep ülkelerle hareket birliklerimiz, görüşmelerimiz bitmeme ediyor. Bu ticaret yollarını canlandıracağız zira bunlar, filhakika bu dünyanın vazgeçilmezleri.” şeklinde konuştu.

Irak’taki gelişmelerin, sonuç politik istikrarsızlıkların bu çalışmaları biraz uzatabildiğini dile getiren Karaismailoğlu, bunların muhakkak bir düzene gireceğini, bu koridoru tamamlayacaklarını belirtti.

Karaismailoğlu, yağız, çekicilik, demir yollarında ülkenin seçkin tarafında tıpkısı neşelilik olduğunu, albeni yolunun daha çok halkın yolu olduğunu vurguladı.

Bütün Avrupa havalimanlarında kaos yaşanırken Türkiye havalimanlarında dayanılmaz bir konfor bulunduğunu dile getiren Karaismailoğlu, Türkiye’nin stabil aynı şekilde büyümeye, yatırımlarına bitmeme ettiğini kaydetti.

“Karınca kabilinden çalışıyoruz”

Ceylanpınar-Kızıltepe yolunu 2023 yılının mayıs ayında tamamlamayı planladıklarını rapor fail Karaismailoğlu, devamına dahi Kızıltepe çevre yolu projesini eklediklerini, bu yıl süresince Kızıltepe yer yolunu bitirerek hizmete sunacaklarını söyledi.

Karaismailoğlu, Mardin-Midyat yoluna ilişkin projeye üstelik kaldıkları yerden bitmeme edeceklerini dile getirerek, Mardin mekân yolunun bile gündemlerinde olduğunu belirtti.

Ülkeye dev asar çoğaltmak üzere karınca kabil işlemek gerektiğine meni eden Karaismailoğlu, “Türkiye’nin dört bir yanına yılgın 5 bin şantiyede 700 bin say arkadaşımızla karıncalar üzere çalışıyoruz. 2002 yılından bugüne kadar Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanlığı yerine umum 183 bilyon dolarlık envestisman yaptık. Yani 1 trilyon 600 milyar teklik demek. 2053 yılına kadar yapacağımız 190 milyar dolarlık yatırım planımızı dahi yaptık. imdi onların takibini yaparak bitmeme edeceğiz. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde seçimleri atlattıktan sonradan bugün 225 bilyon dolar, güzeşte yıl zaman 250 milyar dolarlık tecim hacmi önümüzdeki yıllarda 500 milyar dolara büyüklüğünde çıkma.” şeklinde konuştu.

Karaismailoğlu, turizm sektörünün Mardin amacıyla haddinden fazla heybetli olduğuna dikkati çekerek, nitelikli, tehlikesiz yollar, hava yolu ve buna elan sonraları ekleyecekleri çipo yolları yardımıyla Mardin’in turizm alanında da büyümeye bitmeme edeceğini belirtti.

20 yıl evvel Türkiye’üstelik çabucak 8 milyon çevirici varken bugün bu sayının 26 milyona çıktığını kaydeden Karaismailoğlu, düzenlenen bire bir şekilde adam olmak için 2053 yılına büyüklüğünde yapılması müstelzim yatırımlara üstelik bugünden başladıklarını söyledi.

DÜRÜST Parti Mardin Mebus Cengiz Demirkaya ile DOĞRU Fırka İl Başkanı Faruk Kılıç’ın birlikte istişare yaptığı toplantıya DOĞRU Öğür Batman Saylav Ziver Özdemir, İl Toyluk Kolları Başkanı Tarık Atlı ve partililer katıldı.

Share: