Virajı alamayan çıtırbom sürücü yayaları ezdi: 1 geberik, 1 dertli

TUNCELİ’nin Ovacık ilçesi Paşadüzü köy yolundaki virajda ehliyetsiz sürücünün kontrolünden sâdır otomobilin çarptığı Çarpışma Özbek (32) yaşamını yitirirken, yaralanan M.A. askeri helikopterle Elazığ’a gönderme edildi.

Kaymakamlık, öğle saatlerinde Ovacık ilçesine kapalı Paşadüzü köyü uğrunda meydana geldi. Ovacık ilçesinden Paşadüzü’ne tutum halinde olan T.T. yönetimindeki otomobil, virajda sürücüsünün kontrolünden çıkarak 2 yayaya çarptı. İhbar üstüne olay yerine esenlik ve bitirmiş ekipleri atıf edildi. Afiyet ekipleri yaptıkları kontrolde yayalardan Çarpışma Özbek’in yaşamını yitirdiğini belirledi. Dirimlik tehlikesi olan farklı arızi M.A., Tunceli Izzet Hastanesi’ne, oradan de askeri helikopterle Elazığ Fethi Sekin Kent Hastanesi’ne atıf edildi. Çarpışma Özbek’in camit bedeni otopsi üzere sayrılarevi morguna götürülürken türedi çoban T.T. de gözaltına alındı. Dertli M.A. amacıyla Fethi Sekin Site Hastanesi Başhekimliği’nde yapılan açıklamada, ansız fazla kırığı olan hastanın yavaş hizmet ünitesinde, beyin cerrahı ve ortopedi uzmanları aracılığıyla tedavisine başlandığı belirtildi.

Ölümle sonuçlanan kazada çıtırbom güdücü T.T. ise işlemlerinin arkası sıra sevk edildiği adliyede gümrük kolcusu mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: