Wushu Kung-Fu Türkiye Şampiyonası amacıyla toprak seçmeleri yapıldı

Diyarbakır’da 28-29 Familya tarihlerinde Wushu Kung-Fu Türkiye Şampiyonası Sanda ve Taolu toprak seçmeleri yapıldı. Seçmelere 57 eş 44 kız doğmak üzere toplamda 101 sporcu katıldı.

Müsabakalar büyük çekişmelere manzara olurken, sporcular birbirlerine avantaj kurmak amacıyla iri savaşım sergiledi. Wushu Kung-Fu il seçmelerine Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Ofis Başkanı Ömer Buğday, Büyükşehir Belediyesi Spor Idarehane Müdürü Bilal Şen ve çok sayıda sporsever katıldı.

Wushu Kung-Fu İl Temsilcisi Ramazan Şenol, bökelik sonrası yaptığı açıklamada Diyarbakır’da seçme ant ayrı ayrımsız yeri olan Wushu Kung-Fu branşının yine canlanmasını, gençlerin kasırga ve azimlerini seçmelerde görmekten dolayı gururlandığını söyledi. Şenol, “Yaptığımız çalışmalarımız kentte wushu branşının bilinirliliği elan çok tasarruf etmek olacaktır. Imdi sair sporlar kabilinden Wushu Kung-Fu ile ait programlar ve organizasyonları daha fazla yapmaya başlayacağız. Diyarbakır ilimizde yeniden Wushu Kung-Fu branşın gelişmesinde bindi olan Türkiye Wushu Kung-Fu Federasyon Komutan Vekili Abdurrahman Akyüz’e, nazik cesurluk göstererek yarışmalarda savaş veren sportmen kardeşlerime, çalıştırıcı arkadaşlarıma ve hakemlerimize teşekkürname ederim” dedi. – DİYARBAKIR

Share: