Yavru evlerinde artan kollar karate turnuvasından başarıyla döndü

Adıyaman Ev ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde bakım veren Bala Evleri Eş Güdüm Merkezine tutkun yavru evlerinde kalan çocuklar, Çermik Karate Turnuvasından nazik başarıyla döndü.

Diyarbakır’ın Ilıca ilçesinde planlı Çermik Karate Turnuvasında Adıyaman’ı 5.sıraya taşıyarak 7 madalya ile dönen çocukların sevinçleri yüzlerine yansıdı.

Zorlu ayrımsız turnuvada elde edilen başarının gururunu yaşadıklarını dile getiren Adıyaman Karı ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, “Değişik sebeplerle ailelerinden mahrum kalan ya de hayatlarının ayrımsız noktasında yaşının küçüklüğüne bakarak iri dertlerle birlikte kalmış ayrıntılar dulda altına alınarak geleceklerinin topluma faydalı aynı şekilde geliştirilmesi bildirme kebir vazifelerimizdendir. Biz bu bilinçle çocuklarımızın sosyal hayata uyumlarını sağlarken ev şefkati, sevgisi ve ilgisi içerisinde içtimai, sportif ve kültürel alanları eksiksiz cümle gelişimlerini desteklemeyi mecmu yerine getirmeye çalışmaktayız. Geleceğimiz olan çocuklarımızın akademik gelişimlerini desteklememizin yanında ayrımlı gelişimsel düz yönlerini ortaya emisyon yaklaşımlarımızı sürekli inovasyon içerisinde arttırmakta ve sürdürmekteyiz. Bu minvalde Bala Evleri Eş Güdüm Merkezi Müdürlüğümüz ve Karate Antrenörümüz İsmail Günay’ın, karate alanında başarı gösteren çocuklarımızı yetiştirmeleri bizim çalım tablolarımızdan bire bir tanesini oluşturmaktadır. Bu tablomuzu Diyarbakır’bile planlı karate şampiyonasında birlikte çocuklarımızın elde ettikleri başarılarıyla taçlandırmış olduk. Bu vesileyle ilimizi 5. sıraya taşıyarak 7 madalya kazanan çocuklarımızı tebrik kartı ediyor, bu başarıya ulaşmalarına yardım sağlayıcı ve himmet veren cümle personellerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu. – ADIYAMAN

Share: