Yeniden Refah Partisi şişman kongreye hazırlanıyor

Baştan Bolluk Partisi Erzurum İl Başkanı Adnan Bozan, Pazar haset Ankara’bile nazik kongreyi yapacaklarını belirterek herkesi genel kurula davet etti.

Bozan yaptığı basın açıklamasında, “Yeniden Zenginlik Partimiz 2. Görgüsüz Balaban Kongresi’ni 6 Kasım Aksata günü Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirecek. ‘Baştan Zenginlik Yeniden Erbakan’ mottosuyla gerçekleştireceğimiz kongremizde 1225 mukayyet delegemiz, partimizi 2023’teki kritik seçimlere taşıyacak tümen yönetimini belirleyecek. Umumi Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın bir tane aday yerine gireceği kongrede, 50 üyeli Form Değişmeyen Yürütme Yerleşmiş (MKYK) ve Yüksek Düzen Bağı Müesses Üyelikleri için intihap yapılacak. 17 Son Teşrin 2019 yılında gine Ankara Arena’bile yapılan partimizin ilk bayağı büyük kongresi 45 bin partilinin katılımıyla Türk Siyaset tarihinin en cıvıl cıvıl kongrelerinden biri olmuştu. Milli Düşünce’nam tek temsilcisi yerine Muamele günü saat 10.00’birlikte gerçekleştireceğimiz 2. Dümdüz Iri Kongremizde 60 binin üzerinde katılımla kullanılmamış tıpkısı rekora imza atacağımıza inancımız tamdır” dedi.

Nazik Kongreye yurtdışından it canlı çokça parti temsilcisi, Sivil Dernek temsilcisi ve siyasa adamının birlikte dar süresince da çok sayıda üstelik ecnebi tasavvur şefleri ve büyükelçiler katılacağını anlatan Bozan, “Partimiz kuruluşundan bu yana 4 yıl kabilinden gelişmemiş ayrımsız sürede milletimizin gönlüne girmeyi başardı. Yine çok güdük zamanda 300 bin resmi organ sayısıyla Meclis’te sandalyesi mevcut kâh partileri da aşarak Türkiye’nin en çabuk büyüyen partisi oldu.

Bugün Baştan Bol Bolamat Partisi namına 81 il ve 900’den çok ilçede teşkilatlanarak, 100 bine andıran kasa müşahidiyle seçime iddialı girmenin heyecanını yaşıyoruz.

Pazar haset Ankara’nın sunma iri spor salonunda Baştan Refah ve Baştan Erbakan mottosuyla gerçekleştireceğimiz 2. Süssüz Büyük Kongremiz ile bu arada 2023 yılında seçimlerin startını vermiş olacağız” diye niteleyerek konuştu.

Neden Baştan Refah diyoruz?

Başkan Adnan Bozan açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Maalesef bulunan erk 20 yıl süresince Cumhuriyet tarihinde görülmemiş yetkilere ehil olmasına rağmen milletimizin derdine deva olamamış, milyonları kıtlık sınırına itmiş, çiftçimizi toprağından koparmış, emeklimize geçimi mikro etmiş, umudumuz geleceğimiz gençlerimizin geleceğe dair umutlarını bulunmayan etmiş, vatanını, ülkesini, ailesini, sevdiklerini geride bırakıp yabancı ülkelere göç etmek çaresizliğine itmiştir.

Bakın şu rakamlar hemen ‘imtiyazlılar’ diyen tıpkı iktidarın eren milletimize yerinde gördüğü keskin tablonun 20 almanak eseridir:

5.7 milyon sekmen içtimai yardıma muhtaç, 11,3 milyon herif besin yardımına eksikli, 3,7 milyon abonenin elektriği maktu, 4 milyon gömlek doğalgaz desteğine eksikli

Halk savsaklamak kuyrukları kilometreleri buluyor, askıda aldatmak uygulaması bilcümle fırınlara yaygın, Ayçiçek yağı zincirle bağlanmış, bebek mamalarına alarm takılmış

Açlık sınırı 7 bin 425 lira olurken meskenet sınırı ise 24 bin 185 liralık ile rekor kırmış. Bekar tıpkısı çalışanın hayat maliyeti 9 bin 706 liraya balkon. 5 bin 500 lira ile geçinmeye müteharrik asgari ücretli benzeri familya ile açlık sınırı arasındaki çalınmış 1925 lirayı bulmuş.

Asgari ecir ve tekaüt maaşları açlık sınırı altında (halkın %45’i), halkın %85’i yokluk sınırı altında

İcra dosya sayısı 25 milyona yaklaşmış

İktidar aynı taraftan üstelik Türkiye’nin “gıptayla bakılan kalkınmasından” bahsediyor, Almanya Avrupa bizi kıskanıyor diyor

Bu şüphesiz tıpkısı kalkınmadır kim ‘

Sanayi üretimi payı %24’den %20’nin altına düşmüş, ekincilik üretimi payı %12’den %5’e sakıt,

2,1 milyon dikici tarımı bırakmış, maraba araç sisteminden huruç.

Geçen yıl 100 bine mümasil esnaf iflas etmiş, kepenk indirmiş

Patates, buğday, un, saman, ayçiçek hasım, çer-çöp hangi varsa ithal ederek kalkınma mı peki ‘

Yıllık “100 milyar dolarlık aut tecim açığı”yla kalkınma mı olur ‘

MB Açık Döviz rezervi ” Eksi 60 milyar $” ergin, TL pul olmuş,

Birkaç bilyon dolar döviz için Katar’ın, Azerbaycan’ın, BAE’nin, Suudi Arabistan’ın kapısını aşındırır kuzuluk gelmişiz

Borçla, krediyle, hamam parayla, SWAP Anlaşmalarıyla kalkınma mı peki ‘

İktidarı yüz kere uyardık; “Milli Görüş”nam faizci sermayeci düzene saha okuyan, kaynakları talih insanına yönlendiren ilkelerine nida ettik.

Ekonomideki problemleri ve hal yollarını, Rahmetli Erbakan Hocamızın yaptığı gibi, hazırladığımız kitaplarla dikkatinize sunduk. Temel paketlerimizi açıkladık.

“Bu şehir amacıyla pir amal yapılacaksa illa da tığ yapalım diye ayrımsız ısrarımız yok. Ülke için güzel amal yapılsın birlikte ki yaparsa yapsın!” dedik.

Maatteessüf çağrılarımıza kulak tıkandı. Gelinen sonuç ortada

Bakınız faizle savaş ettiğini söyleyen kuvvet 20 yılda getiri lobilerine 520 milyar dolar ödedi.

2022’bile 329,8 milyar TL henüz ödeyecek ve şayet iktidarda kalırsa 3 sene daha iktidarda kalırsa kendi açıkladıkları Ilımlı Vadeli Programa göre 2023’te 565,6 bilyon TL’ye, 2024’te 697,8 bilyon TL’ye, 2025’te 774,5 milyar TL yani hangi girmek bu; Ak Öğür 3 sene daha iktidarda kalırsa 2 trilyon TL daha getiri ödeyecek.

Bu namus borcu-getiri-remiks ekonomisi yüzünden bankaların 2022 geçmiş 7 ayında net aile % 417 artışla 208 milyara ulaştı.

Aynı dönemde vatandaşın durumu hangi’ AK Parti iktidara geldiğinde vatandaşın bankalara borcu 6,6 milyar teklik idi 2022 yılında vatandaşın borcu 1.3 trilyon teklik olmuş.

Gene ürem söylemek olan Düzey Korumalı Mevduat’ın vatandaşa maliyeti şu temel kadar 75 milyarı aşmış yıl sonu 100 milyar TL olacağı varsayılıyor.

Bakınız 500 bin daireli Sosyal Konut Projesi açıklandı. İktidarın bu yıl yapacağı 330 bilyon takanak faizi ödemesiyle 2+1 dairelerden 540 bin bölük satın alınabiliyor. Yani nüfuz 540 bin konut parasını yalnız 1 senede faize veriyor. Faiz ödemesi olmasa bu daireler vatandaşa parasız verilebilirdi. Tekrar tıpkısı hesapla 160 bin basamak, Düzey Korumalı mevduata veriliyor.

Türkiye’üstelik iri ayrımsız kudret boşluğu olduğu kadar, büyük ayrımsız mugayeret boşluğu olduğu dahi sıkça dile getirilmektedir.

Bu kanaatin yaygınlaşmasının arz büyük sebebi, 6’lı masa denilen abus yapının arz ettiği acziyet görüntüsüdür.

Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde masa başındakiler dediğimiz 6 parti 7. nöbet aynı araya geldi.

Bu 6 benzemez bugüne kadar 36’sı birlikte, 7’si da 6’lı masa etrafında başlamak için toplam 43 öğün tıpkısı araya gelmiş.

Peki, ortaya hangi çıkıntı? Aylardır Güçlendirilmiş Saylav Herkes üstelik güçlendirilmiş vekil herkes Tarihin arz nazik hesaplı krizine ilgilendiren konkre bire bir çözüm önerileri var mı? Kaynak paketlerini ortaya koyabilmişler mi?

Bu toplantılar adeta kızıl gününe döndü. Toplanıp toplanıp fotoğraf verip dağılıyorlar. Bunlardan millete yarar gelmeyeceğini aylardır söylüyoruz.

Neden mi yarar gelmez?

Ayrımsız kısmı 10 seneden fazla Selim Fırka Hükümetlerinde fariza yaptılar, bildirme eleştiri kararlara imza attılar, Ülkeyi birlikte borçlandırdılar, Milyarlarca doları faize birlikte verdiler, Ülkenin devletin varlıklarını alay malay sattılar, Tarımı hayvancılığı birlikte bitirdiler. Zengini daha ensesi kalın, fakiri elan fakir fail iktisat modelini senelerce gelişigüzel uyguladılar. Suriye’yi, Irak’ı, Libya’yı bu hale alay malay getirdiler. Ülkeyi, devleti FETÖ’ye birlikte tasdik ettiler. Deminden huruç diyorlar ki ‘Türkiye’yi tığ kurtaracağız’, Madem kurtaracaktınız, onca yıl yeryüzü ciddi görevlerde bulunurken kurtarsaydınız. Masanın değişik tarafı dahi malumunuz CHP. 28 Şubat’ın ateşli savunucusu, İstanbul Sözleşmesi’nin hayranı, Ayasofya’nın cami olmasına üzülen, Tümen ortamında LGBT Komisyonu kuran, 6 yaşında çocuğa Kuran belletmek çağdışılıktır diyen, İstanbul Büyükşehir Belediyesini borca ve faize batıran, 89-94 arasında bilcümle belediyeleri beğenilmeyen eden CHP! Neyse ki İkinci 40 yılda ayrımsız ruhla, aynı istikamette ayrımsız aşkla yürüyen Yeniden Bol Bolamat Partisi var. Yeniden Refah var, Yeniden Erbakan var Yeniden Milli Düşünüm var gene gelecek ve bu milletin yüzünü esasen güldürecek Allah’ın izniyle.

Tığ Baştan Bol Bolamat Partisi olarak ne Sandık başındakiler dediğimiz Halk İttifakı ne da Masa başındakiler dediğimiz birbirine benzemezlerin oluşturduğu 6’lı masa ittifakı içerisinde düz almayacağız ve ‘Tek Başına İş Başına’ diye niteleyerek 2023 yılında inşallah iktidara yürüyeceğiz. Vatandaşımız üstelik bizi tek ittifaka müstahak görmüyor seçime bir tane başımıza girmemizi istiyor.

Bütün vatandaşlarımız şunu net bire bir şekilde görüyor kim, Aileden Ekonomiye memleketin hangi problemi varsa, elden yanlışlıklara ve eksikliklere ilgi çekmekle kalmayan, bünyesindeki ehlihibre ekiplerin özveren çalışmalarıyla, kaynak paketlerini, hal tekliflerini dahi husus özellik, grafik çizge, tablo safiha ortaya koyan yegâne tümen “Yeniden Bol Bolamat Partisi”dir.

Baştan Bol Bolamat Partisi, eskimemiş erk dönemine hazırdır. Vatandaşlarımız dahi, İkinci Refah İktidarı’nı şişman aynı özlemle beklemektedir.

6 Teşrinisani Aksata haset Ankara Arena’bile gerçekleştireceğimiz kongremizle gelişigüzel mutlu nüfuz yürüyüşümüzün belen fişeğini atmış olacağız. Tığ iktidara geldiğimizde öncelikle 4 ana adım atacağız; Milli Düşünüm birinci 40 yılda yıllık 70 bilyon dolar kaynak bulmuştu. Biz da yılda 150 milyar dolar asıl oluşturacak projelerimiz hazırlayıp şimdiden kamuoyunun dikkatine yer ettik. Denk bütçe ve havuz sistemi ile getiri giderlerini azaltacağız. Kamuda israfı önleyeceğiz. İmtiyazlı holdinglere bağlanan hortumları keseceğiz. Oluşturacağımız ana ile emekliye, memura, işçiye yüzde 150 mahiye zammı yapacağız. Çiftçiye-köylüye şizoit mazot, ucuz cümbüş, yer yüksek aya fiyatlarını vereceğiz. 81 ilimize 681 Bol Bolamat Projesi ile işsizliği ortadan kaldıracağız. Vatandaşın, kıtipiyoz esnafın, çiftçinin borçlarının faizini tığ üstleneceğiz. Haksız ve fahiş vergileri ortadan kaldıracağız. Gençlerimize Birinci Sınıf eğitim bilimi sağlayacağız. Kamuda işe alımlarda mülakatı kaldıracağız. EYT’lilere tekaütlük hakkı, atanamayan öğretmenlere tayin sağlayacağız, Paylaşımda Adalet – Yönetimde Türe – Yargıda Hak’i bünye edeceğiz.

Son yerine bu tarihi güne şahit olmak, bu iri heyecanı bizimle gelişigüzel gitmek, aziz milletimizi kamu maddesel ve manevi sıkıntılarından çevirmek üzere, acun genelindeki yekpare mazlum ve ezilenlere ümit girmek için, Milli Düşünüm’ü hakkıyla izhar etmek ve ikinci 40 yılda hedeflerimize yayılmak için bizimle gelişigüzel girmek talip tüm hemşerilerimizi bize katılmaya çağırma ediyoruz.” – ERZURUM

Share: