Yeniden Zenginlik Partisi Genel Başkanı Erbakan, Ağrı’da partisinin iklim kongresinde konuştu Açıklaması

Yeniden Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, “Erbakan hocamız, hep siyasi hayatı süresince ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla savaş etti.” dedi.

Fatih Erbakan, Balkı Umum Terbiye Müdürlüğü Salonunda planlı partisinin 2. Çarpık Çurpuk İl Kongresi’nde, babası Necmettin Erbakan kabilinden değme ırktan ve her kesimden insanın dertleriyle dertlendiklerini söyledi.

Bununla birlikte hal yapmak üzere yola çıktıklarını tamlayan Erbakan, şöyle konuştu:

“Erbakan hocamız, bilcümle siyasal hayatı boyunca ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla savaş etti. Onun üzere Balkı’nın Kayseri’den, Bingöl’ün Konya’dan, Diyarbakır’ın da Sakarya’dan benzeri farkı yoktu. Antrparantez ve hatta Doğu ve Güneydoğu Küçük Asya illerinin artık ihtiyacı olduğundan belde siyasi hayatı boyunca yeryüzü balaban hizmetleri ve yatırımları bu bölgeye yaptı. Allah bol iyi yağmur etsin. Allah binlerce kez razı olsun. Uzun yıllar süresince boşlama edilmiş, üvey çocuk muamelesi görmüş illerimiz Erbakan hocamız sayısız üretim kazandı. Çünkü bağlılık sadece lafla imkânsız. Bu sevginin hayata geçmesi için fiili olarak icraat ve kadem kovmak gerekir. Erbakan hocamız, bu sevgisini lafta ve sözde ayrımsız sevgi olmadığını atmış olduğu adımlarla gösterdi.”

İstanbul Sözleşmesi’nden bahseden Erbakan, şunları kaydetti:

“Kadın kadına, ayvaz erkeğe evliliklerin resmi ve hukuki altyapısını kurmak amacıyla imzalanan tıpkı sözleşmedir. Allah esirgeme. Hastalık o sözleşmede sülale herif demiyor da partnerler diyor. Sülale eş arasındaki sürat değil, ebeveyn arasındaki sürat değil, sebep partnerler arasındaki gayret deniliyor. Zira partnerde eş eş olma şartı yok. Ayvaz erkeğe da partner oluyor. Avrat kadına üstelik eş oluyor. Evlilik ve nikah olması kayıt değil. Bu Arada yaşasan dahi kuma oluyorsun. Sülale kavramı denen ayrımsız fehva kullanmıyor. Familya içi çabukluk demiyor. Sülale içi yol diyor. Böyle aynı sözleşmeyi ‘meclis çoğunluğunu elde edersem vermek geçmiş işim olacak’ diyen bir altılı masadan bu ülkeye ve bu millete benzeri hayır gelir mi Tanrı aşkına, tabiatıyla kim gelmez.”

fiks menü ile gidilen seçimde bulunan başkan Ziyalı Kuruş, yeniden komutan seçildi.

Program, Erbakan’ın partisine katılan yıpranmamış üyelere rozet takmasıyla sona erdi.Share: