Yenişehir Belediyesinin desteğiyle YKS’ye hazırlanan 200 mektepli muvaffakiyet sağladı

Diyarbakır’dahi Yenişehir Belediyesince kurulan kıraathanelerde Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan 200 öğrenci kalburüstü oldu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Yenişehir Belediyesi Ekin ve Toplumsal İşler Müdürlüğüne sınırlanmış “Rabia-Gaz Lambası Adeviyye Eş Hars ve Sanat Merkezi”, “Aliya İzzet Begovinç Cahillik ve Kültür Sarayı”, Kabil Mekan ve Ahi Evran Soy Mekan İlk Ilkbahar Millet Kıraathanesinde yüzlerce öğrenci YKS’ye hazırlandı.

Bu öğrencilerden 200’ü tercih ettikleri bölümlere habitat hakkı kazandı.

Açıklamada görüşlerine düz verilen Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Uray Komutan Vekili Misyon Beşikci, “Yenişehirli çocuklarımız ve gençlerimiz bu kıraathanelerimizde hem öğüt çalışabiliyor hem üstelik ibret molalarında masa topu, satranç kadar sporun türlü dallarıyla sosyalleşebilme imkanı buluyor. Değme yıl çokça sayıda gencimiz kıraathanelerimizde ibret çalışıp mütenevvi sınavlara hazırlanmakta. Bu yıl dahi sınavlara giren 200 öğrencimiz istedikleri üniversitelere yerleşti. Bu bizler için birer kıvanma vesilesi. Bu vesileyle gençlerimizi ve ailelerini tebrik kartı ediyor, gençlerimize bundan sonraki eğitim hayatlarında sükse diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: