Yılbaşı öncesi vatandaşlar kuruyemişçilerin yolunu tuttu

Yıpranmamış yıla evlerinde geçirecek olanlar kuruyemişçilere akın etti.

Bu yıl üstelik yıpranmamış yıla evlerinde sarmak talip vatandaşların yol uğrağı noktası kuruyemişçiler oldu. 70 liralık ile 400 lira ortada mütebeddil kuruyemiş fiyatları yılbaşı sofrasında bu yılda yerini alıyor.

“Seçkin vatandaşın bütçesine bakarak yapıt bulunuyor”

Detaylı yıllardır kuruyemiş dükkanı işleten Yafez Ünsal, “Bakir tıpkı yıla giriyoruz lüzumlu istemez bunun bire bir heyecanı var. Bozuk tıpkısı yılı geride bırakıyoruz sevinciyle üzüntüsüyle halkımızda bunu tesit etmek amacıyla kuruyemiş olmazsa olmazı. Kuruyemiş çeşitleri 70 liradan başlayıp 400 liraya kadar var. Elinin Körü çeşitlerimiz var aşırı, hususi, soylu erki fiyatlarda ona göre değişiyor. Herhangi Bir vatandaşın bütçesine bakarak ürün bulunuyor. Kahveye yılbaşı özelinde tıpkısı umu oluyor. Şekerde birlikte renkli, hususi istihsal, katre sakızlı, kahveli üzere masaya bezgi namına de konulabilen çeşitlerde da elektrik oluyor. Evvel ülkemize ve İslam alemine yıpranmamış yılın mutluluk yaşayış getirmesini diliyorum” dedi.

“Yılbaşı klasiği, onsuz imkânsız”

Kuruyemiş dükkanından yılbaşı alışverişi özne Okşan Kılıç, “Karışık kuruyemiş aldım. Ülkemize ve milletimize mıhlı sağ eskimemiş tıpkı yıl olsun. Kuruyemiş ayrımsız alışılmış elhak yılbaşı klasiği, onsuz olamaz. Bizde zat çapımızda aldık yiyeceklerimizi programımızı yaptık, menümüzü oluşturduk kuruyemişsiz imkânsız” diye niteleyerek tabir etti. – KOCAELİ

Share: