Yunan basınında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de DÜRÜST Fırka Ekip Toplantısı’nda konuştu. Yunanistan’ın Tayfun füzesi korkusuna karşı Erdoğan, ”Füzeleri kendimiz yapıyoruz, Yunan tutuştu. Gazeteler manşetleri atıyor ‘Uyuyorsunuz. Adam İzmir’den Tayfun’u gönderiyor’ diyorlar” dedi.

“1000 KM’YE ÇIKARACAKSINIZ”

Tayfun füzesinin menzili üstüne, 560 km’nin tam olmayacağını belirten Erdoğan, “Bu yetmez dedim. Bunu 1000 km’ye çıkarmamız geçişsiz. Yunan bu el ‘Bunlar Atina’yı vuracak’ demeye başladı. Siz rahat olun bizim Atina ile matina ile işimiz bulunmayan. Bize dokunmayana biz dokunmayız” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’IN SÖZLERİNİ İLK SAYFADAN GÖRDÜLER

Reisicumhur Erdoğan’ın bu açıklamaları ise Palikarya basınında güdük sürede ruzname oldu. Bir Nice ceride Erdoğan’ın o sözlerini manşetten verdi. Kathimerini Gazetesi’nde yayınlanan haberde, “Erdoğan söylemlerinde ayrım yapmadı. Atina’yı uyardı” ifadeleri kayran aldı. Tayfun Füzesi için ustalık bilgiler veren gazete, Türkiye’nin Tayfun Füzesi’ni en haddinden fazla Yunanistan’a karşı kullanabileceğini yazdı. Politico Gazetesi’nde ise, Tayfun Füzesi’nin menzilinde kayran alan bölgeleri haritalar ile destekleyen bir haber yayınlandı.

Share: