Zaporijya bölgesindeki Kuşugum köyüne füze saldırıları

Sabah yerel saatle 04.00 kabil planlı füze saldırıları yüzünden köydeki evler kısmen yıkıldı, patlamalar sonucu tarlalarda açılan derin kuyular üstelik görenleri şaşırttı.

Zaporijya Lehçe Askeri İdaresi Başkanı Oleg Buryak, bu köye daha önceki de saldırış düzenlediğini ama bu saldırının daha işlek olduğunu söyleyerek, “Füze saldırıları sonucu bir eş hayatını kaybetti. Evler ağır sıklet hasar gördü” ifadesini kullandı. Buryak, saldırıların hangi nev füzelerle yapıldığına dayalı daha ehliyetli bilgiye ehil olmadıklarını belirterek, “Bu konuda askeri uzmanlar icraat yapıyor” dedi.

Evdeyken bahçeye füze atıldı

Köyde, Rusların fırlattığı füzelerin hasar verdiği evlerden birinin sahibi 50 yaşındaki Lyuba Belovodenko, şeb keskin saldırıların meydana geldiğini dile getirdi. Belovodenko, bahçelerine hamiş fail füze cihetiyle yaşadıkları evin kısmen yıkıldığını, bahçede biraz metre derinlikte çukurun açıldığını belirterek, “Geveze sırasında evde oğlum ile beraberdik. Oğlum içe yöneliklik hastasıdır” dedi.

‘Habbe mutfağı yıkıldı’

Birkaç patlama sesinin art arda duyduğunu tabir fail Belovodenko, “İlk patlama saat 04.00 sularındaydı. O meydanlık ego kalktım ve ikinci patlama meydana geldi. Akak odasının pencereleri yıkıldı. Bilahare üçüncü füze patladı az buçuk uzakta. Atılım sonucu evin mutfağı yıkıldı. Lüp çatısı toprakla kaplandı” ifadelerini kullandı.

Rusya’ya nazik alışılmadık: Cepheden 200 km uzaktaki üssü vuruldu

Rusya, Ukrayna’daki BENDE yapımı HIMARS füzelerini havada vurdu

Rusya’ya katılmak üzere halk oylaması düzenleyecekler

UAEA’dan Zaporijya Çekirdeksel Santrali amacıyla ‘felaket’ uyarısı

Ukrayna’daki Zaporijya Nükleer Santrali kontrolden imdi

Herson ve Zaporijya’birlikte Rus vatandaşlığına geçişte amelî

Share: