Zedelenmek edilen Soner Çam, Galebe Partisi lideri Ümit Özdağ’ı yolsuzlukla suçladı: Parti için toplanan paraları kişi yerine geçirdi

Galebe Partisi’nin Kurucular Yerleşmiş Toplantısı sonrasında öğür içindeki muhaliflerden Soner Çam ve Çetin Davarcı darp edilmişti. Soner Çam, 25 Ilkgüz’üstelik gerçekleşen olayda, saldırganları Ümit Özdağ’ın azmettirdiğini istikbal sürmüştü. Eskişehir’dahi yaptığı matbuat açıklamasında gerçekleştirilen saldırının nedenine değinen Çam, tümen gönüllülerinin yaptığı bağışların aynı kısmının Utku Partisi’ne değil, kişilere aktarıldığını, bu hikâye tarafınca ortaya çıkarılınca söz konusu linç girişiminin gerçekleştirildiğini ati sürdü.

“BAĞIŞLARIN PARTİYE DEĞİL ÇABUCAK ŞAHSINA VERİLMESİNİ İSTEDİ”

Beklenti Özdağ’ın sığınmacıları kulp eden bir ‘provokatör’ olduğunu söyleyen Çam, “Ego partinin ihtiyaçlarını giderdiğim tıpkı dönemde, Galibiyet Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ çıktı yapacağım bağışların partiye doğrudan evet üstelik dolaylı yollar ile değil bile, hemen şahsına verilmesini istedi. Bununla ilişik şahsımı terennüm etmek amacıyla ayrımsız birçok gerekçe saydı. Parti kurulmadan önce Ayyıldız Hareketi sürecinde tümen kurulması üzere benden biraz kere mal istedi. Bana servet cem yetkisi de verdi. Ego de kendisinin ferdî banka namına parayı gönderdim. İlerleyen süreçte partide benim kabil bir nice arkadaştan mülk aldığını öğrenince durumdan şüphelenip, öğür muhasebesinde verdiğim paraların karşılığını bulmaya çalıştım. Aynı müddet araştırmalarda bulunduktan bilahare bizlerden ve tanımadığımız bir nice kişiden topladığı, paraların parti kayıtlarına girmediğine tanık oldum. İşte değme molekül hakeza başladı. Durumu namına ilettim, kibar tıpkısı şekilde konuşmaya öğrenmeye çalıştım. Akabinde benden aldığı paraları ya iadeli etmesini ya birlikte genel merkeze aktarmasını, partiye kullanması gerektiğini söyledim. Fakat seçme defasında kendisi konuşmayı evet kesti ya dahi ergonomik olmadığını söyledi ve devamında bana karşı agresif tutumlar geliştirmeye başladı” ifadelerini kullandı.

“ŞAHSIM VE ARKADAŞM 20 KİŞİ TARAFINDAN ÇARPMA EDİLDİ”

Konuşmasının böylece şahsına ve arkadaşlarına planlı saldırıya değinen Çam, tahminî 20 kişilik öğür grubu marifetiyle darp edildiğini söyledi. Çocuğu yaşındaki kimseler marifetiyle çarpma edilmenin onurunu kırdığını vurgulayan Çam, “Basına bile yansıdığı için, 25 Eylül Ahzüita günü Galibiyet Partisi Kurucular Oturmuş Üyesi namına katıldığım toplantıda, şahsım ve arkadaşlarıma toplumumuzca kabul edilemez, Türk gelenek ve göreneklerini ayaklar altına alan benzeri cüretkâr düzenlendi. Bu saldırıda şahsım ve mücadele arkadaşım, tahminî 20 şahsiyet parti grubu vasıtasıyla çarpma edildi, çocuğum yaşındaki kimseler eliyle onurum alınmak istendi. Ayrımsız dönem nadir eşim ve evlatlarım toplumsal medyadan bana yapılan saldırış görüntülerine şahit ergin, ruh dünyalarında şişman tıpkı manevi yadımlama yaşamışlardır. Daha küçücük olan kız evladımın etrafında olup biten konuşmalara tanık olup, eve döndüğümde ağlayarak bana sarılması, yüreğimde ve zihnimde tanım edilemez bir çeki yaşamama amil olmuştur” diye niteleyerek konuştu.Share: