Zelenski’den Herson’da ilk defa açılan Yenilmezlik Noktalarıyla ilişkin meşruhat

Ukrayna Kerem Başkanı Zelenski, esbak akşam ezanı Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı telefon görüşmesinin yanı sıra Herson’da ilk defa açılan ve içre Elon Musk’ın Starlink peyk internet bağlantısı mevcut Yenilmezlik Noktalarıyla ilişik açıklamalarda bulundu. Bu çadırlarda el telefonlarını yükleme ediyor, ısınıyor, yunak çay ve aşındırmak hizmeti alıyor ve iletişim kuruyor.

Ukrayna Çap Başkanı Volodimir Zelenski, geçkin Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesiyle ait şunları kaydetti;

“Türkiye Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’la alay malay hububat anlaşmasının uzatılmasıyla ilişik memnuniyetimizi konuştuk. ‘Ukrayna tahıl girişimimizi desteklediğiniz için teşekkürname ederim.’ Ukrayna gıda istikrarının garantörü olmaya bitmeme edecek. Sayın Erdoğan ile düzenlilik ve enerji işbirliğini bile görüştük.”Zelenski antrparantez geçkin akşam ilerleyici saatlerde günce ulusa sesleniş konuşmasını yaparak Ukrayna erke altyapısının akıbet durumuyla ilişkin açıklamalar yaptı. Erke madun yapısı üzerinde çalışıldığını tamlayan Zelenski, ülke çapında evgin format kesintilerinin azaldığını ifade etti. Zelenski enerji kesintilerinin artık Kiev, Odesa, Vinnytsia ve Ternopil bölgelerinde yaşandığını, Ukrayna genelinde 18 bölgede erke sıkıntısı çekildiğini belirtti.YENİLMEZLİK NOKTALARIHerson bölgesinde ilk defa iki ‘Yenilmezlik Noktası’ açıldığını duyuran Zelenski, bu çadırlarda halkın telefonlarını şarj edip, ısınıp, çay-kahve içip, ısıdam yemek yiyebileceklerini ve iletişim kurabileceklerini kaydetti. Yenilmezlik Noktaları ünlü çadırlar, enerji madun yapısının Acımasız füzeleriyle zarar görmesinden sonradan halkın iletişim ihtiyacını giderecek yerler namına Ukrayna devleti marifetiyle hazırlandı. Isıtma ve sıcak çay-kahve ile kemirmek hizmeti verilen bu yerlerde el, telefonlarını yükleme edebiliyor ve Elon Musk’ın Starlink peyk genel ağ hizmetiyle iletişim kurabiliyor. Zelenski bu çadırların devlet genelinde yaygınlaşacağını rapor etti.

Share: