Zinde atletler, Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyor

Afyonkarahisar’da atletizm sahasında çalışmalarını sürdüren güre atletler, milli takıma seçilebilmek amacıyla şampiyonada çalma dökecek.

İl Karmaları Elem Koşuları Ligi Finali ve Muvasala Sigorta Köprübaşı Kervan Yolu Şiddetli Koşusu Türkiye Şampiyonası’nda Afyonkarahisar’ı 2 sporcu entrika edecek. 11 Ilkgüz tarihinde yapılacak olan bökelik amacıyla Kocatepe Spor Kompleksi atletizm sahasında çalışmalarını sürdüren dinç atletler, milli takıma seçilebilmek için mücedele verecek. Trabzon’un Köprübaşı ilçesinde gerçekleşecek olan şampiyonada antrenör Süleyman Büyükbezgin’in sporcuları, Egemenlik Salih Karakuzu ve Burak Ayrıntılı katılacak. Afyonkarahisar Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde şampiyonaya hazırlanan genç sporcular, 6 bin 100 metre koşun yarışında uğraş edecek.

“Buradaki hedefimiz öncelikle Milli Takıma girebilmek”

Türkiye şampiyonasına yönelik namına açıklamalarda kâin antrenör Süleyman Büyükbezgin, “11 Eylül 2022 tarihinde Trabzon ilinde yapılacak olan Türkiye Dokunaklı Koşusu Şampiyonası, acun şampiyonası milli topluluk seçmesi niteliğini dahi taşıyan bu yarışmalara ilimizden Atletizm Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Ferman Salih Karakuzu ve Burak Tafsilatlı bizleri oyun edecekler. Buradaki hedefimiz öncelikle milli takıma girebilmek” dedi. – AFYONKARAHİSAR

Share: