Zinde yer amacıyla İstanbul’dan yola çıkan velespit takımı Konya’ya ulaştı

Belde Kuruluşları El Birliği Derneği (ÇEKUD) ile İrfander Yetişek Yardımlaşma ve Dostluk Derneğinin düzenlediği ” Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Sağlıklı Çevre İçin Derrace Turu”na katılan sporcular, Konya’ya geldi.

Farkındalık tasarlamak için tahminî 650 kilometrelik yolculukları sırasında belde temizliği de fail 15 bisikletli, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar’ın ardından sonuç durakları Konya’üstelik Sadrettin Konevi ve Şems-i Tebrizi Türbesi ile Mevlana Müzesi’ni konuşma etti.

ÇEKUD Genel Sekreteri Süleyman Coşar, Konya’nın incisi Mevlana’nın huzurunda olmaktan bahtiyarlık duyduklarını söyledi.

Bu tür etkinliklerin başka platformlarda birlikte yaygınlaşarak, insanların çevreye duyarlılığını artırmalarını istediklerini aktaran Coşar, “Sabık hafta sonu kıran temizliği, bu hafta derrace turu üzere etkinliklerle toplumu belde konusunda bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızı devam ettirmeye çalışacağız.” diye niteleyerek konuştu.

Velespit sporcusu Nurullah Bulat üstelik kendilerine mütenevvi imkanlar sağlayan Konya Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Konya’nın yetişkin ayrımsız çiftteker şehri olduğunu vurgulayan Bulat, ” İstanbul’üstelik bütün Konya’dan bahsediyor. Kaldırımın konusunda semavi tıpkısı boya sürmekle velespit yolu olmuyor. Bisiklete ayrık yolların olduğunu burada gördük. Iştiyak rahatlığıyla ayakçak çevirdik.” ifadesini kullandı.Share: