Zoom çalışanlarının yüzde 15’ini işten çıkaracak

Çevrim içi video konuşma uygulaması Zoom, çalışanlarının yüzde 15’inin işten çıkarılacağını duyurdu.

Zoom Eğin Yöneticisi (CEO) Eric Yuan, çalışanlara gönderdiği mesajda, şirketin küresel ekonominin belirsizliği ve bunun müşteriler üzerindeki etkisine neva sağlaması gerektiğini belirtti.

Yuan, “Ekibimizi yaklaşık yüzdelik 15 küçültmek ve tahminî 1300 faal, çaplı himmet arkadaşımıza selamlamak için ağırlık amma lazım bire bir karar aldık.” ifadesini kullandı.

Zoom’un akıbet birkaç yıldır dünya çapında maruf aynı işaret olmanın yanı sıra işletmeler ve efrat amacıyla vazgeçilmez tıpkısı angajman kaynağı haline geldiğine işaret eden Yuan, Kovid-19 salgınının canlı olduğu 24 ay ortamında Zoom’un talebi imale etmek amacıyla 3 intaç büyüdüğünü kaydetti.

Yuan, ekiplerini kapsamlı tıpkısı şekilde çözümlemek veya sürdürülebilir aynı şekilde büyüyüp büyümediğini değerlendirmek üzere gereken zamanı ayırmadıkları özeleştirisinde bulundu.

Yapılan hatalardan sorumlu olduğunu tamlayan Yuan, ati mali sene üzere zat maaşını yüzde 98 azaltmayı planladığını ve 2023 yılı şeriklik ikramiyesinden birlikte vazgeçtiğini bildirdi.

Teknoloji sektöründe işten çıkarma haberleri arka arkaya geliyor

ABD’li uygulayım bilimi şirketleri, akıbet aylarda salgında personel sayısını kebir ölçüde artırdıktan bilahare işten tart dalgası yaşıyor.

Yükselen pahalılık ve belkili dinginlik, teknoloji sektöründe endişelere neden olurken, hele ABD’bile bir nice teknoloji şirketi, sabık sene binlerce kişiyi işten tarh ya üstelik yıpranmamış işe alımlara küşayiş ita kararı almaya başlamıştı. Bu şirketler beyninde Meta ve Amazon gibi uygulayım bilimi sektörünün önde mevrut firmalarının bulunması dikkati çekmişti.

Son kendisine, ABD’li teknoloji devlerinden Microsoft 10 bin, Google’ın esas kuruluşu Alphabet 12 bin, HP 6 bin, IBM yaklaşık 3 bin 900 ve Dell 6 bin 650 çalışanını işten çıkaracağını duyurmuştu.

Share: