13 yaşında düğün salonlarında çalışmaya başladı, gailesiz yaşında ‘DJ’ oldu

Kastamonu’da çocukluktan gelen saz sevgisiyle 13 yaşından itibaren dernek salonlarında DJ olarak çalışmaya başlayan Metehan Mıcık, yaptığı müziklerle büyük zevk topluyor.

Kastamonu’da zihayat 20 yaşındaki Metehan Mıcık, çalgı sevgisi ile 13 yaşında düğün salonlarında çalgı gruplarının birlikte çalışmaya başladı. Daha sonraları kına organizasyonlarında ‘DJ’ik yapmaya başlayan Mıcık, azmederek 20 yaşında kendi DJ ekibini kurdu. Festivaller, partiler ve bir organizasyonlarda tayf almaya başlayan Mıcık, ağır sıklet sargı görmeye başladı. ‘Sound house’ türünde yaptığı müziklerle hayalet düz Mıcık, destek beklediklerini söyledi.

“13 yaşından bu yana bu işi yapıyorum”

16 yaşında ilk defa konser ve partilerde DJ’lik yapmaya başladığını ifade eden Metehan Mıcık, “‘DJ Metz’ adına tanınıyorum. 20 yaşındayım, dinç bire bir DJ’yim. Haddizatında henüz yolun başında değilim amma bizi yavaş yavaş tanıyorlar. 13 yaşından bu yana bu işi yapıyorum. Dernek salonlarında başladım. Işık ve seslerle ilgileniyordum. Kınalarda müzik yapıyordum. 16 yaşımda ilk kez dinleti ve partilerde öz programlarımı almaya başladım. Tabii bu yolda bizi sevenler büyüklüğünde sevmeyenler bile oldu. Destek görmediğimiz çokça adam oldu. Bütün hayallerim vardı ama hayallerimizi yıkmaya çalışanlar oldu” dedi.

“DJ’ler yetiştirmeye çalışıyorum”

Deneyimlerini gençlere aktarmaya çalıştığını tamlayan Mıcık, “Ekibimi kurdum, kameramanlar, editörler, DJ’ler yetiştirmeye çalıştım. Nilsu ve Melih kadar bir nice ismi yetiştirmeye çalıştım. Editlerle, montajlarla saatlerce uğraştım. Kimesne sizin başaralı olmanızı istemez, hep size çelme takmaya çalışır. Bıkmadım, dizlerim paramparça oldu ama yürümeye devam ettim. Bibi çelme takıyorlar, taksınlar. Ben beni sevenleri haddinden fazla severim ama sevmeyenleri çıktı severim. Beni sevmeyenler gelsin ve izlesin, yazık yapmamı beklesinler diye beklerim. Allah’a şükür bu zamana büyüklüğünde yüzüm doğru. Kimsenin hatasını beklemedim. Ihtimal üstelik beni ben özne özellik buydu” diye konuştu.

” Antalya’da 1 hafta otogarda yattım”

Kendini ‘DJ’lik alanında yetiştirmek amacıyla eğitim hayatını sonlandırdığını tamlayan Mıcık, yaşadığı zorlukları anlatarak, “Okulu, sporculuk hayatımı bırakarak Antalya’ya gittim. Antalya’da 1 hafta otogarda yattım, apayrı birisi olsa ihtimal bıkardı, kalın kafalı gelirdi ama ben bıkmamaya çalıştım. Hep ayrımsız kadem atmak istedim, o işin arz iyisini yapmaya çalıştım. Nadim mıyım, değilim. Yeniden olsa esasen yaparım. Yoksa kıymetim bilinmeyecekti. Çokça sevdiğim memleketime adasaydım kendimi ben şu anda hiçbir husus öğrenmemiş tıpkısı şekilde burada olacaktım. Antalya’ya gittim, kendime haddinden fazla molekül kattım” şeklinde konuştu.

“Çabalarımızın karşılığını almaya başladık”

DJ ekibinin moderatörlüğünü eden Melihcan Saika, “Sound house ekibinin moderatörlüğünü ve direktörlüğünü yapıyorum. Bir Tane başımıza başladığımız bu yolda Metehan ile beraber ekibimiz oldu. Çok uğraştık, bir yerlere gelmeye çalıştık, bildirme böylelikle çabalarımızın karşılığını almaya başladık. Sponsorlar bulmaya çalıştık, herkese kendimizi gösteremiyorduk. Onun üzere ekibe eskimemiş tecrübeli insanlar almaya başladık. 3 yıllık kameramanlığımın tecrübesiyle tıpkı şeyler yapmaya başlamıştık. Böylelikle bu işlerde bire bir adımımız oldu” ifadelerini kullandı.

‘Sound house’ ekibinin eş DJ’i Nilsu Takatli ise, “Sound house ekibin bire bir üyesiyim ve Metehan’ın öğrencisiyim. Kendisi bana çok nazik emekler gider ederek haddinden fazla şişman çabalar göstererek beni bu şekilde buralara kadar getirdi. Aralarında bir tane karı benim. Sound house’ın giderek yükselmesini talep ediyorum” dedi. – KASTAMONU

Share: