18 yaşındaki tüvana kızı alıkoyan yapmacıklı hoca savunmasıyla pes dedirtti: Ayvaz değilim

Ulusal bir göstergeç kanalında yayınlanan programda 18 yaşındaki Ayşenur A.’yı alıkoyduğu, ayyarlık yaptığı ve yazdığı muskaların sahte olduğu gelecek sürülen 70 yaşındaki Alp K., yaşadığı Gaziantep’in İslahiye ilçesinde gözaltına makbuz. Ramazan K’nin İslahiye Adliyesine getirilmesinin arkası sıra Ayşenur A’nın annesinin üstelik aralarında bulunduğu haddinden fazla sayıda kişi adliye önüne geldi.

“BU ADAMIN HOCALIKLA ALAKASI NAMEVCUT”

Adliye önünde muntazır Anne Hamide A., “Yalanla, yıldırma ve şantajlarla kızımı kandırıyor. Elinde kızımın görüntülerini olduğunu söyleyip, sürekli zılgıt ediyordu. İşi gücü dolandırıcılık. Geliniyle ayyarlık yapıyorlar, herkes biliyor. 7-8 senedir tanıyoruz, komşumuz. Beni hiç tehdit etmedi ama kızımı temiz, nadan görmüş. Kızım 18 yaşını dolduralı tıpkısı kamer oldu. Planını kurmuş, takip etmiş kızımın yaşını. Filhakika daim yıldırma etmiş. Görüyordum kızımın telefonunu. Şikayette birlikte bulunduk. en üst kızımı kaçırdı. Gittik baktım, kızım üstelik oradaydı. Ceza almasını istiyorum. Benim kızım kabil kıygın çok eş var. Onlar korkuyorlar, uğraşmak istemiyorlar. Bu adamın hocalıkla hiç ayrımsız ilgisi namevcut. Yaptığı öz dolandırıcılık. Bambaşka menfaatleri var. Yaptığı muskaların tek biri tutmadı. Tutanı belirten olmadı. Milletten para koparıyordu. Kimesne kanmasın bu adama” diyerek konuştu.

MUSKA DEĞİL CİPS PAKETİ ÇIKTI

Programa çıkan Ayşenur’un babası Mehmet A., kızını alıkoyan Yiğit K’nin hamaylı yazdığını, evinin herhangi bir marifetiyle muskalar çıktığını encam sürerek, kızına idraksiz dönmesi çağrısında bulunmuştu. Mehmet A’nın yanı sıra getirdiği ve Kahraman K.’nın yazdığını istikbal sürdüğü muskalardan biri açılırken, içerisinden cips paketi ve konu ekinin düzlük aldığı tıpkı gazete parçası çıkmıştı.

TUTUKLANDI

‘Nitelikli dolandırıcılık’ ve ‘cinsel istismar’ suçlarından gözaltına alınan Alp K., savcılık ifadesinin peşi sıra mahkemeye çıkarıldı. Şahıs mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kurnaz ekipleri yoluyla serbest düzenlilik tedbirleri beyninde açıkgöz aracına bindirilen Yiğit K., cezaevine teslim edildi. Adliyeye mevrut Alp K.’nın yakınları ise gazetecilere saldırdı. Sâdır arbede, vatandaşlar ve jandarmaların araya girmesi ile büyümeden önlendi.

Share: