59 ilde düzenlenen FETÖ operasyonuna adı sunulan Gazi Turgut Arslan kimdir? İşte hakkında tamlık detaylar…

FETÖ’nün finansal yapılanmasına müteveccih 59 ilde başlatılan Gazi Turgut Aslan Operasyonu’nun peşi sıra Turgut Aslan’ın hayatı nikbet konusu. 15 Temmuz’da, başından vurularak tehlikeli yaralanan Turgut Aslan, Cumhur Reisi Başdanışmanlığı görevine getirildi. İşte Turgut Aslan’ın hayatı…

TURGUT ASLAN KİMDİR?

Gazi 1. Dershane Güvenlik Müdürü Aslan, 1962 yılında Çorum’un Ortaköy ilçesinde doğdu. 1981 yılında Polis Kolejinden, 1985 yılında Polis Güçleri Akademisinden dereceyle mezun olan Arslan, komiser yardımcısı kendisine başladığı görevine sırasıyla, Bursa, Bingöl, Marsilya/ Fransa Başkonsolosluğu, Ankara, Yozgat ve Tunceli illeri ile Güvenlik Genel Müdürlüğünün değişik birimlerinde devam etti.

Meslek hayatı boyunca türlü muvaffakiyet belgeleriyle ödüllendirilen Aslan, 2014 yılında Itimat Genel Müdürlüğü TEMA Ofis Başkanı kendisine atandı.

15 TEMMUZ’DA BAŞINDAN VURULDU

Görevi boyunca terör örgütleriyle emek mefhumu gözetmeksizin fedakarca ve yiğitçe savaş fail Aslan, Fetullahçı Yıldırı Örgütü’nün (FETÖ) 15 Orak Ayı 2016’daki darbe girişimine büyüklüğünde bu görevini başarıyla yürüttü.

15 Temmuz’da pespaye darbeciler yoluyla Jandarma Umumi Komutanlığında tutu alınan Aslan, esasen vurularak korkulu yaralanmış ve geçirdiği operasyonlarla hayata tutunarak “gazi’ unvanı almıştı. Evli ve iki yavru babası olan Aslan’a 15 Orak Ayı’da milli buyruk ve demokrasiyi gözlemek üzere gösterdiği kahramancasına mücadeleden dolayı Fehamet Kıvanma Madalyası verilmişti.

Share: