ABD, 4 eyaletinde civar seçme yapıyor

MEMLUK’birlikte 8 Kasım’dahi yapılacak mesafe seçimler öncesi bugün 4 eyalette vatandaşlar “primary” denilen yöre seçimlerde, öz bölgelerindeki yerli, federal ve kurultay aday adaylarını tespit etmek üzere sandığa gidiyor.

Wisconsin, Minnesota, Vermont ve Connecticut eyaletlerinde gelişigüzel partinin öz içindeki namzet adayları teşrinisani ayındaki seçimlere katılabilmek amacıyla kozlarını paylaşacak.

Wisconsin’üstelik Cumhuriyetçi öğür aday adayları arasındaki eyalet valiliği yarışı, bozuk KÖLE Başkanı Donald Trump ile yardımcısı Mike Pence beyninde kilolu gösterisine dönecek.

Trump’ın desteğini kayran vali adayı Tim Michels, Pence’mağara desteklediği sakat vali yardımcısı Rebecca Kleefisch ile sandıkta kapışarak son teşrin seçimleri amacıyla rey pusulasına girmeye çalışacak.

Imparator Omar 3. ahit amacıyla yarışacak

BENDE Kongresi Temsilciler Meclisine 2018 aleniyet seçimlerinde giren önceki başörtülü Dindar bakan olan Ilhan Omar bugün Minnesota eyaletinde yapılacak ön seçimlerde 3. çevrim amacıyla çarkıt Minneapolis Uray Sedir üyesi Don Samuels ile mücadele edecek.

Seçim kampanyasında Omar’ın yetişkin bütçe avantajı ve taban hareketi desteği olduğu belirtilirken Samuels’in ise yanlışlık oranları ve düzenlilik konusundaki söylemlerinin patırtılı getirdiği kaydediliyor.

İkinci çevrim rastlanmak amacıyla savaş veren eyaletin Demokrat Valisi Tim Walz’ın karşısında öz partisinden aktif tıpkı rakip bulunmuyor. Walz’mağara kasımdaki aleniyet seçimlerde Cumhuriyetçi rakibi Scott Jensen ile yarışması bekleniyor.

Kasıma kadar ülkede 10 eyalet daha dolay seçim yapacak

Connecticut’fecir 30 yıldır Kongre’ye senatör gönderemeyen Cumhuriyetçi öğür, bugünkü yöre seçimlerde eyaletin Demokrat senatörü Richard Blumenthal’a alın kasımda savaşım verecek rakibini belirleyecek.

Fırka merkezi yoluyla desteklenen sakat eyalet meclisi ekalliyet lideri Themis Klarides, Trump’ın desteklediği namzet Leora Levy’ye alın yarışacak.

Klarides’mağara, muhafazakar Cumhuriyetçi tabanın tersine kazıma hakkını ve kısmi cebe kontrolünü desteklediği ve bu nedenle erkinci ağırlıklı eyalette Trump’ın bindi verdiği adaya alın şansının faziletli olduğu belirtiliyor.

Farklı kuzeydoğu eyaleti Vermont’ta de Demokratlar kişi adayını tespit etmek amacıyla yarışıyor.

Vermont Senatörü Bernie Sanders marifetiyle desteklenen eyaletin kâin Temsilciler Meclisi vekili Peter Welch, Senato koltuğu adaylığı amacıyla aktivist Isaac Evans-Frantz ve müstacel tababet doktoru Niki Thran ile kozlarını paylaşacak.

Yöre seçimleri kazanan Demokrat adayların, erkinci eyalet olan Vermont’ta 8 Son Teşrin’birlikte yapılacak ara seçimleri kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Zaman ön seçimin yapılacağı 4 eyalette il ve kurultay adaylarının yanında özge eyalet içi ve evcil pozisyonlar amacıyla birlikte binlerce aday savaşım edecek.

Bugünden sonraları küşayiş seçimlere büyüklüğünde ülkede yöre intihap yapacak 10 eyalet daha bulunuyor.

13 Ağustos’ta Hawaii, 16 Ağustos’ta Alaska ve Wyoming, 23 Ağustos’ta Florida ve New York, 6 Eylül’bile Massachusetts, 13 Ilkgüz’birlikte Delaware, New Hampshire ve Rhode Island, en üst kendisine Louisiana 8 Teşrinisani’da yöre seçim üzere sandığa gidecek.

Louisiana’birlikte Senato adayını 10 Boşluk 2022’dahi seçeceği için dolay seçimler açıklık seçimin gerçekleşeceği günde yapılacak.

Son Teşrin ayında Kongre duruluk seçimleri düzenlenecek

Amerikalılar 8 Teşrinisani 2022’da yapılacak küşayiş seçimlerde, Kongre’nin Temsilciler Meclisi’ndeki 435 sandalyenin topu topu, Senato’daki 100 sandalyenin bile 35’i üzere sandığa gidecek.

ABD intihap sisteminde 435 sandalyeli Temsilciler Meclisi üyelerinin hepsi, biri ABD Başkanının seçildiği genel seçimlerde, diğeri birlikte duruluk seçimde kalkmak için herhangi bir iki yılda bir sandığa gidiyor.

6 yıllığına seçilen Kongre’nin 100 üyeli Senato kanadının 3’te 1’i birlikte değme iki yılda bir seçime anbean yenileniyor.

Intihabat öncesi aday adayı olan şahıslar, bulundukları bölgelerde yapılan yöre seçimlere girerek kazanmaları halinde başka adayları geride bırakıyor ve ayrıksı fırka adayı ile sandıkta yarışmak için düşünce pusulasına giriyor.

MEMLUK seçimlerinde karaca servet kullanıldı iddiası

 

KÖLE seçimlerinden 110 Mutekit adaydan 64’ü başarıyla artık

 

İşte KUL seçimlerinin şifresi

 

Share: