ABD’de MBA endeksleri elinin körü seyretti, faizler arttı

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile yakın eliyle paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 0,6 artışla 267,1 nokta olurken, refinansman endeksi yüzdelik 14,9 düşüşle 1.295,1 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzdelik 4,80 (Esbak %4,50), 15 almanak yüzde 4,01 (Geçmiş %3,76), 5 almanak ARM faizi yüzdelik 3,70 (Önceki %3,39), 30 almanak jumbo faizi yüzde 4,40 (Önceki %4,11) oldu.

Mortgage meydan endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde mübayaa ya üstelik refinansman üzere yapılan hep anadan görme ve oran kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri meydan alıyor.

MBA satınalma endeksi, biricik ocak konutlarının satın alınması için yapılan hep başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına akla yatkın olarak anadan görme ve amme kredileri başlamak için piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Indeks, var olan basamak satışlarını gösteren emin ayrımsız araz kendisine akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için kredi kurumlarına yapılan bütün başvuruları
kapsıyor. Indeks, parçalanmamış refinansman üzere yapılan mortgage itimat faaliyetleri üzere bol benzeri alamet kendisine değerlendiriliyor.

Araştırma 25 Mart ile sona aziz haftayı kapsıyor.

ABD’de vazıh hisse senedi sayısı beklentileri aştı

 

KUL’de tarumar satışlar arttı

 

BENDE arbitraj piyasalarında resesyon uyarısı

 

Share: