Ağbaba: “Kayısı İşlendi, Bitti. TMO Fiyatları Açıklayabilmiş Değil. Üreticilerle Dalavere Geçmeyin”

CHP Genel Komutan Yardımcısı Ege Ağbaba; öz, fındık ve üzüm fiyatlarını açıklanan Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) kayısı fiyatlarını açıklamamasına tepki gösterdi. Ağbaba, “Sarıerik işlendi, bitti. Amma hala TMO kayısı fiyatlarını açıklayabilmiş değil. Malatyalılarla, Malatyalı üreticilerle numara geçmeyin. Derhal TMO kayısı alımı yapmalı ve hava fiyatını açıklamalıdır” dedi.

CHP Umumi Komutan Yardımcısı ve Malatya Saylav Iye Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanlığı’nda Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) kayısı fiyatını açıklayıp, sarıerik alımı yapmamasına tepki gösterdi. Ağbaba, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıl AKP milletvekilleri dernek bayramla, şişman bir ziyafet ve şovla TMO’nun kayısı alacağını, kayısı kurum fiyatını açıkladığını anlatım ettiler. TMO aynı hacim sarıerik aldı. Fakat bu sene maalesef, bibi TMO; benzeri kilo sarıerik almadığı kadar sarıerik fiyatlarını dahi açıklayabilmiş değil.

Okullar açıldı, sarıerik üreticileri borçlarını bayılmak amacıyla ilişkin kayısı satacaklar. Herkesin ilaç, motorin ve iş borcu var. Kayısı işlendi, bitti. Ama bibi TMO sarıerik fiyatlarını açıklayabilmiş değil. Gelgel fiyatlarını açıklayabilmiş değil. Malatyalılarla, Malatyalı üreticilerle kolpo geçmeyin. Derhal TMO kayısı alımı yapmalı ve gurur fiyatını açıklamalıdır.”

Türkiye’üstelik fındıktan çaya ve üzüme kadar beğenmesek dahi fiyatlar açıklandı. TMO’nun fiyatını açıklamadığı tek işaret sarıerik. Bu AKP ve hükümetin Malatyalılara bakışını gösteriyor. Malatyalılara üstelik söylüyoruz bunların esas yüzünü görün. TMO’yu sizin arkanızda tutmayanlar, denk açıklamayanlar sizin dostunuz değildir.”Share: