Akhisar’da Yüzlerce Kişi Ayrımsız Anda Efe Oynadı

Akhisar’ın antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünde Akhisar Belediyesi aracılığıyla planlı efe gösterisine yüzlerce güç katıldı.

Akhisar Belediyesi, kentte bire bir umde imza attı ve şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılında, Milli Buyuru Meydanı’nda 7’den 70’e yüzlerce kişinin katılımıyla kabadayı gösterisi düzenledi.

Yaklaşık 20 dakika süren gösteride aralarında çocukların da olduğu ekip, Mustafa Kemal Atatürk baskılı kıyafetleriyle oyuna katıldı. Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun da katıldığı yiğit gösterisi, Akhisarlılar’ın  nazik beğenisini topladı.

Şehremini Besim Dutlulu, “Akhisar’birlikte 100 yıl önceki yakılan bağımsızlık ve hürriyet ateşi, sizlerin sebebiyle hala yanmaya bitmeme ediyor ve sonsuza dek de yanacak. Zaman, Akhisar’dahi aynı prensip imza attık ve 7’den 70’e yüzlerce Akhisarlı ile alay malay, şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılında kaptan oynadık. Kurum, alay, çalkantı gibi bir nice duyguyu bütün gelişigüzel yaşadık. Emeği güzeşte, başta belediyemizin el oyunları eğitmeni Oğuz Öndül’e ve gösteriye katılan ve izleyen yüzlerce Akhisarlıya çok teşekkürname ediyorum” dedi.

Share: