Akşener’den DEDAŞ’a: “Diyorsunuz kim bizi DEAŞ’tan kurtarın”

İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener, geldiği Şanlıurfa’dahi tıpkısı çiftçiye gelen 1 milyon 146 bin teklik zindelik faturası karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Çiftçinin ruh sorununu iletmesi üzerine Akşener, “Diyorsunuz kim bizi DEAŞ’tan kurtarın” dedi.

İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener, partisinin Doğu ve Güneydoğu Rum Bölgesinin yer ve kaza başkanları ile yapacağı derinti üzere Şanlıurfa’ya geldi. İl girişinde öğür üyeleri tarafından karşılanan Akşener, kafile eşliğinde kente antre yaptı. Toplantının yapılacağı otel uğrunda maraba Abdülhadi Karageçili vasıtasıyla durdurulan Akşener, çiftçiye gelen 1 milyon 146 bin teklik canlılık faturası karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Çiftçinin elektrik sorununu iletmesi üzerine Akşener, Dicle Elektrik Tevzi A.Ş.’yi, yıldırı örgütü DEAŞ’a benzeterek, “Diyorsunuz ki bizi DEAŞ’tan kurtarın” ifadelerini kullandı.

Aynı milyonluk fatura şoku

Çiftçi Abdülhadi Karageçili, elektrik sorunu üzere İYİ Fırka Lideri Akşener’in önünü keserek, “Bakın umumi başkanım bana bire bir kamer içerisinde gelen fatura bakın. 1 milyon 146 bin liradır. Bu bir ayda mevrut faturadır. Tıpkı ay sonra gelen sair fatura 172 bin TL’dir. Geçen yıl gelen faturalarda cep telefonumda size sunu edebilirim. Genel başkanım biz ısıdam bölgenin insanları, sürekli oran büyüklerimize çekinmek şefkat gösteririz, severiz biz size birlikte görüş veririz. Mevrut vurdu, revan vurdu. Bu DEDAŞ yoluyla vurdu. Bu DEDAŞ bittabi vuruyor? Benden bu parayı tahsil edemediği için, halbuki mislisini öğrenim ediyor çünkü desteklememizi alıyor. Devlete birlikte fatura ödüyor, ‘tığ bu kadar para almadık çiftçiden’ onlardan de alıyor, etti iki kar. Bir dahi şu zaman bölgede 8-10 saat cıvıltı kesiliyor. Vermediği elektriğin üstelik parasını bizden alıyor. 3 kar etmesine karşın yeniden bile bize kalpsizlik ediyor. Bölgenin balaban sorunudur. Amcam oğlu banka emeklisidir, 100 dönüm arazisi var. Ödediği fatura bakın. Lütfen bize bir umum atın. Tığ azamet büyüklerimizi çok severiz” dedi.

İYİ Öğür Lideri Akşener, partisinin Şarki ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin iklim ve kaza başkanları ile yapacağı derinti üzere 2 dönme Şanlıurfa’birlikte olacak. Toplantılar, basına sadık yerine gerçekleşecek. – ŞANLIURFAShare: