Akyurt’ta üretimevi sayısı artıyor

Ankara Akyurt Çankırı Karayolu üzerinde yapımı devam fail Ravlı Uran Sitesi tamamlandığında tahminî 10 bin kişiye istihdam sağlanacak.

‘Dumansız Uran Şehri’ yerine tanıdık Ankara Akyurt’ta fabrika sayısı değme güzeşte dönme artmaya devam ediyor. Kestirmece 250 fabrikanın faaliyet gösterdiği ilçede bitmeme fail sanayi sitesi projesi ile birlikte bu nüsha katlanarak artacak. 220 bin metrekarelik alanda yapımı süren fabrika yapıları tamamlandığında 141 kullanılmamış organizasyon daha Akyurt’ta hayatiyet gösterebilecek.

“4 bine andıran gönül istihdam edilebilecek”

Üç hamle kendisine melhuz ‘Ravlı Sanayi Sitesi’nin 1. hamle çalışmaları üzerine hikmet veren projeyi tay tay arabası firmanın Genel Müdürü Sebi Mütehammil Çınar, sima kendisine Akyurt’un sakat adı ‘Ravlı’yı yeğleme ettiklerini belirtti. Çınar, “Toplumsal tesislerinde vadi aldığı sanayi sitesi 21 blok, 141 mutlak bölümden oluşuyor. Dumansız endüstri kuruluşlarının beraberinde Geri Hizmet ve Ambarlama Aktarma Tesisleri’nin de düzlük alacağı projenin önce etabı tamamlandığında burada kısaca 4 bine mail güç istihdam edilebilecek. Projemizin topu topu hayata geçtiğinde ise bu miktar 10 bin sayısına ulaşacak” diye niteleyerek konuştu.

Projenin Ankara’nın en iri anlayış temalı katışık sanayi sitesi olma özelliği taşıdığını üstelik sözlerine ekleyen Çınar, “Projemiz ile birçok alanda, farklı sektörlerdeki işletmeler burada hareketlilik gösterebilecek. Antrparantez yapılarımızı istikbal teknolojiye sahip, yeşile ehemmiyet veren benzeri yaklaşımla nesir ediyoruz. Çatılar ruz paneline uygun namına tasarlandı. Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak çevreye ve doğaya sunulan zararı da azaltmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İnşa edilecek toplumsal tesis karşı birlikte bilgelik veren Çınar, “Farklı alanlarda hizmet verebilecek işletmeler için birlikte burada ofisler düzlük matlup. Ayrıca Akyurt’ta bankaların ticari şubeleri bulunmuyor, bankalarında buraya yazıhane açabilmesi için girişimlerimiz olacak” şeklinde konuştu. – ANKARA

Share: