Anaokulu öğrencilerine hayvan sevgisini atlarla aşıladılar

Anaokulu öğrencilerine efsanevi sevgisini atlarla aşıladılar

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’de anaokulu öğrencileri hayvan sevgisini atlarla tattı. Meslek bahçesine gelen atlara atlamak için birbiriyle yarışan miniklerin heyecanı mülevven görüntüler oluşturdu.

Kent merkezinde bulunan Martir Murat Akçay Anaokulunda yetişek gören minik öğrenciler ‘Haftanın Çocuğu’ projesi ile hayvanları tanıyor. Proje çerçevesinde bu hafta kendisine sıra gelen Amine Enerjik ise babası Abdulkadir Etkin’nın atlarıyla okula gelerek arkadaşlarına atları tanıttı. Okulun bahçesinde atları gören minikler sabırsızlıkla atlara binmeyi beklerken heyecanları izleyenlerin yüzünde tebessüm oluşturdu.

“Kollar kadar ben üstelik heyecanlandım”

Minik öğrencilerin atları görünce çokça mutlu olduğunu ifade eden Şehit Gaye Akçay Anaokulu öğretmeni Şiddetli Yılmayan Kardeş, “Şu anda okulumuzun bahçesine 2 devam beygir getirdik ve çocuklarımız atlara biniyorlar. Biz okulumuzda haftanın çocuğu projesini yürütüyoruz değme hafta tıpkı çocuğumuz başkan oluyor sınıfta ve haftanın bir gününde hayvan tanıtımı yapıyor. Zaman üstelik fasıla Amine Canlı’daydı babasının atları olduğu üzere okula atlar getirdiler. Çocuklardan çok ego da çok heyecanlandım. Hepimiz çok mutluyuz ve çokça memnunuz zaten bugünü iple çektik” diye konuştu.

“Atların ne büyüklüğünde merhametli olduklarını göstermek istedik”

Çocuklara hayvan sevgisini etkilemek amacıyla atlarıyla kızının okuluna gelen Abdulkadir Deli Dolu, “Velisi olduğum kızımın haftalık çocuk günüydü. Okul müdürümüz ve öğretmenimiz benden hakeza tıpkısı talepte bulundular atlarını getirir misin diyerek biz üstelik olur dedik. Bugün da atlarımız getirdik çocuklara atlama beygiri ve hayvan sevgisini, hayvanların ne büyüklüğünde merhametli hangi büyüklüğünde domuzuna olduklarını alelhusus atın vurgusunu fethetmek istedik. Emeği sabık herkese çok haddinden fazla teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

5 yaşındaki anaokulu öğrencisi Muazzez Ferman Buğur da “Okulumuzda atlar olduğu amacıyla çok evire çevire ayrımsız ihtisas hissediyorum. Atların ne yemekleri yediklerini biliyorum. Atlar çiftlikte yaşarlar. Atları ilk defa görüyorum, ata ilk defa bindim. Ego dahi atlama beygiri ahzetmek istiyorum” dedi.

Share: