“Balatalar kokuyor” diye niteleyerek uzlaştırıcı durdurdu, hareket ettirince şarampole yuvarlandı: 5 yaralı

Kastamonu’nun Cide ilçesinde davranış halindeyken balatalar koktuğu için aracını durduran sürücü, bir süre bilahare gene debi etmesiyle vesile şarampole yuvarlandı. Kazada araçta kâin 5 emanet yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Taşköprü ilçesinden Cide ilçesine çağ halinde olan Yılmayan A. idaresindeki plakası öğrenilemeyen makine, Kastamonu-Cide karayolu kaymakamlık girişinde şarampole yuvarlandı. İddialara bakarak, tutum halinde iken balatalardan gelen semptom üstüne Yılmayan A., aracını durdurarak benzeri müddet beklemeye başladı. Arkası Sıra aracını gine hareket ettirdiğinde fren sisteminin boşa çıkması üstüne makine, şarampole yuvarlandı. Öz imkanları ile araçtan sâdır Yılmayan A., arkası sıra araçta yolcu olarak kâin eşi Aysel A. (30), çocukları Emre A. (6) ve Ayşin Ebru A.’yı (3) araçtan çıkartarak kurtarırken, kayınvalidesi Saniye U. ise araçta sıkıştı. İhbar üzerine görüngü yerine esenlik, itfaiye ve polis ekipleri gönderme edildi. İtfaiye ekipleri, kestirmece 45 dakikalık tıpkı çalışmanın arkası sıra Saniye U.’yu sıkıştığı yerden kurtardı. İlk olarak Cide Mehabet Hastanesine kaldırılan Saniye U., buradaki müdahalenin peşi sıra Kastamonu Eğitim ve Araştırı Hastanesine sevk edildi. Kazanın peşi sıra jandarma ve polis ekipleri, olay durumunda incelemelerde bulundu.

Kazanın sistem şeklini anlatan sürücü Yılmayan A., “Kastamonu’dan gelirken balatalar koktu. Uzlaştırıcı durdurdum, aynı müddet sonra ara bulucu cereyan ettirince larp boşa imdi ve vesile yuvarlandı. Ben, normalde balatalar koktu diye niteleyerek ara bulucu durdurmuştum. Az Buçuk soğuyunca balatalar, gene yola çıkmak istedim. 15 dakika falanca uzlaştırıcı durdurdum. Akım edince yuvarlandık. Araçta 5 kişiydik, kollar vardı, Allah’a şükür onlarda ayrımsız molekül bulunmayan. Bizlerde dahi tıpkısı özdek bulunmayan ama annemde biraz sorumluluk var” dedi. – KASTAMONUShare: