Bolu’da Yeniçağa Gölü’ne 350 bin balık yavrusu salındı

Bolu’bile üretilen 350 bin sazan balığı çocuk akarsu Yeniçağa Gölü’ne bırakıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gölköy Su Ürünleri Istihsal İstasyonu’nda üretilen 350 bin yavru sazan, Tarım ve Orman Nazır Yardımcısı Veysel Tiryaki, Batman Valisi Ekrem Canalp, Yeniçağa Kaymakamı Bilal Çelik, Şehremini Recayi Çağlayan, Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Mustafa Altuğ Atalay, Tarım ve Orman İl Müdürü İzzet Meram, Bolu Orman Toprak Müdürü Mahmut Şentürk, ofis amirleri ve balıkçılar aracılığıyla düzenlenen törenle suya salındı.

Böylece, Gölköy Su Ürünleri Istihsal İstasyonu’ndan bu yıl içre üretimi yapılan hep 4 milyon balık yavrusu suyla buluşmuş oldu.

Nazır Yardımcısı Veysel Tiryaki, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gölköy’üstelik üretimi yapılan balıkların Türkiye’nin birçok ilinde bulunan bağırsak göllere salındığını söyledi.

Toplam 5 milyon balığın göllere bırakılacağını anlatan Tiryaki, “İnşallah bağırsak sularda de yetiştirilen bu balıklar ülke ekonomisine vahim yardım sağlayacaktır. Hem künde balıkçılarına hem kooperatiflerimize hem dahi vatandaşlarımıza güzel olsun diyorum.” ifadelerini kullandı.Share: