Bolu’dan Pakistan’daki yeğin bölgesine müzaheret tırı

Bolu’birlikte, hâkim afeti dolayısıyla edisyon günler geçiren Pakistanlılar üzere hazırlanan hijyen ve azık malzemesi hamile yardım tırı, dualarla uğurlandı.

Valilik koordinesinde İl Facia ve Evgin Kapsam Müdürlüğü (AFAD) ile Bolu Tecim ve Endüstri Odası hisse senedi birliğiyle hazırlanan arkalama tırının Pakistan’a gönderilmesi amacıyla AFAD’ın Civril Mahallesi’ndeki deposunun önünde merasim düzenlendi.

Törende konuşan Vali Erkan Tığ, 1300’ün üstünde insanın hayatını kaybettiği, 30 milyonun üzerinde insanın etkilendiği Pakistan’daki selden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Türk insanının seçkin antlaşma bu cins olaylarda iyicil olduğunu gösterdiğini anlatan Tığ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı üstüne hayırseverler ve Bolu halkıyla Pakistan amacıyla başlatılan kampanyaya katıldıklarını söyledi.

Kılıç, hıfzıssıhha ve gıda ürünlerinin bulunduğu tahminî 1500 koli hazırladıklarını belirterek, “Pakistan, herhangi bir ahit yanımızda olan dost ve cömert ülkemiz. Başta Halas Savaşı oluşmak amacıyla henüz geçmişten bağlantılarımız bitmeme etmekte. Kurtuluş Savaşı’na üstelik kollarındaki bilezikleri vererek bize seçme antlaşma el durumda yardım eden bir mutluluk. Bunun üzere dost ve ahi ülkenin bu durumuna rahat kalmamız doğrusu düşünülemez. Hayırperver Türk halkı da bu konuda elinden gelen gayreti gelişigüzel ant gösteriyor, zaman da göstermekte.” dedi.

Yardım tırı, İl Müftüsü Mehabetli Ikbal Tahiroğlu’nun duasının peşi sıra Pakistan’a çıkmak üzere Ankara’ya yola çıktı.

Törene, Vali Yardımcısı Abdullah Abid Öztoprak, İl Inanma Müdürü Sadettin Aksoy, İl Güllabi Komutanı Mümessil Miralay Haluk Hürmetkâr, İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Sırrı Köstereli, AFAD Müdürü Cengiz Çavuş, daire müdürleri, Bolu Ticaret ve Endüstri Odası Başkanı Türker Biberli, hayırseverler ve AFAD gönüllüleri katıldı.Share: