Buğulu kadını dolandıran meşkûk tutuklandı

Sinop’ta, kendisini güvenlik mensubu olarak tanıtarak nemli kadını dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan karanlık, tutuklandı.

İl Inanma Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, şehir merkezi Ada Mahallesi’nde durma eden 78 yaşındaki Bezenmiş Y’yi telefonla arayan benzeri emanet, “Arakçılık yapılarak kuyumcuya sunulan ayrımsız altını evinizde bulunduruyorsunuz, bu yüzden evinizdeki altın ve paraları bana verin” diyerek yaşlı kadının zer ve parasını istedi.

Bezenmiş Y’nin ikna olması üzerine eve revan ve kendisini itimat amiri olarak tanıtan Osman Y, buğulanmış kadına ilgili 4 bilezik, 8 çeyrek altın ve 6 gram altın ile 3 bin lirayı alarak ayrıldı.

Bir müddet bilahare dolandırıldığını anlayan Süslü Y, 112 Müstacel Davet Merkezi’ni arayarak yaşadıklarını aktardı.

Sinop Inanma Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekiplerince planlı çalışmada, güvenlik kamerası görüntülerinden kimliği tespit edilen zanlının ticari taksiyle Samsun’a gittiği belirlendi.

Ekiplerin marifet vermesi üstüne Samsun Güven Müdürlüğü Güvenlik Şubesi Ayyarlık Bürosu ile Atakum İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekipleri vasıtasıyla yakalanan Osman Y, buradaki işlemlerinin arkası sıra Sinop Inanma Müdürlüğü ekiplerince kente getirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye gönderme edilen meşkûk, çıkarıldığı hakimlikçe “kalifiye ayyarlık” suçlamasıyla tutuklandı.

Şüphelinin üstünde ele geçirilen altınlar ile 2 bin 300 liralık ise polis güçleri marifetiyle Bezenmiş Y’ye teyit edildi.

Share: