Çocuk hasretiyle kansere yakalanan baba hayatını kaybetti, döl nöbeti tutan aileler yasa boğuldu

Çocuk hasretiyle kansere yakalanan baba hayatını kaybetti, evlat nöbeti markajcı aileler yasa boğuldu

DİYARBAKIR – Diyarbakır’bile terör örgütü PKK vasıtasıyla kaçırılan evlatları için HDP İl Başkanlığı binası uğrunda evlatlarına kaynaşmak üzere eylem eden aileler beyninde kayran düz cet Ekrem Bundan Sonra (55), 7 yıldır kavuşamadığı evladının hasretinden yakalandığı kansere yıprak düştü. Haberi kayran çadırdaki aileler, yasa boğuldu.

Çocuklarının yıldırı örgütü PKK mensupları yoluyla dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Ilkgüz 2019’da değişik kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP devlet binası uğrunda habitat eylemi başlatan ailelerin enik nöbeti bin 139’uncu gününde bitmeme ederken ince süre evladının hasretiyle nöbette olan cet Ekrem Çıktı (55), 7 yıldır kavuşamadığı evladının hasretinden kansere yakalanmıştı. Biraz kamer ilk tedavi altına alınan ve karaciğer kanserine yakalanan ağababa Artık, Malatya İnönü Üniversitesi’nde yavaş hizmet servisinde otama altına alınmıştı. Imdi, evladına kavuşamadan dün, Hatay Şevket Hastanesinde kansere yıprak düştü.

Eşi Aysel Artık ile 13 Teşrinisani 2021’de Hatay’dan gelerek eyleme katılan Ekrem Imdi, oğlunun 2015 yılında Kırıkkale’de hareket yerinden eve gittiği tam kaybolduğunu ve bir elan kendisinden veri alamadıklarını söyleyip dönmesi üzere çağrıda bulunmuştu.

Birlikte beraberinde bire bir hasreti çektikleri aileler, haberi alınca kanun boğuldu. Çadırda aileler Erhan Imdi’ın fotoğrafıyla serencam vasiyetlerini hesabına getirerek çağrıda bulunarak başsağlığı diledi.

Ailelerden Süleyman Görgülü, Ekrem Bundan Sonra’ın evlat hasretiyle kansere yakalandığını kaydetti. Münevver, “Hatay’dan gelerek bizimle birlikte evlat nöbeti tutan Ekrem ağabeyimiz maatteessüf son etmiş. Evladının hasretine dayanamadı, biz aileler adına çokça üzgünüz. Kendisiyle telefonla dahi konuştuk, son sözünü söyleyerek evladının hakkının aranmasını istedi. Bizde bugün onun vasiyetini yerine getirmek için oğlunun fotoğrafını elimize aldık, onun evladı ve özlük evlatlarımızın hakkını sonuna kadar savunacağımızın sözünü verdik. Maalesef evlanın hasretiyle kanser teşhisi konularak son etti, aileler olarak kendisine rahmet diliyoruz. Eşi ve yakınlarına da başsağlığı diliyoruz” dedi.

Annelerden Mevlüde Üçdağ, son eden Ekrem Daha Çok’ın gözü açıkça gittiğini dile getirdi. Üçdağ, “Tığ bu sabahleyin Ekrem Hatır memat haberini aldık ve çokça üzüldük. Burası yöntemince kanun boğuldu. Oğlunun hasretini çeke çeke kanser hastalığına yakalandı ve ahiret yolculuğu etti. Gözleri açık gitti, hepimiz sağlığımızdan olduk. Tanrı, rahmet eylesin, mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

Share: