Dacia’nın 7 şahsiyet modeli Jogger, Türkiye’de satışa sunuluyor

Dacia’nın 7 şahsiyet yıpranmamış modeli Jogger’ın Türkiye tanıtımı, Iğdır ve Kars’ta gerçekleştirildi.

Daica açıklamasına göre, Iğdır’da 12 bin metrekarelik aynı alana yayılan Tuzluca Mağaraları’nda yapılan etkinlikte, markanın yenilenen yüzü ve felsefesi mağara duvarlarında dijital adına sahnelendi. Sayısal görüşme gösterileriyle Dacia dünyasının merkezine dönüşen mağaranın farklı bölümlerinde arzulu oyuncularla otomobilin modülerliğine odaklanan şaşırtı mizansenler hayata geçirildi. Oluşturulan sentetik zeka konseptinin misafirlerle dörtköşe bire bir etkileşim kurduğu organizasyonda, Jogger’ın ustalık detayları ise lansman üzere in içre özel yerine tasarım edilen konuşma salonunda paylaşıldı. Yöreye has lezzetlerden oluşan, mağaranın loş atmosferinde gerçekleştirilen “Zayi Aşındırmak” konseptiyle misafirlere gastronomi deneyimi üstelik yaşatıldı.

Jogger’ın önceki sürüşlerine bölgenin gizemli coğrafyası eş sahipliği yaptı. Mağara süresince yapılan sürüş ile başlayan, natür harikası Gökkuşağı Tepeleri, Aras Nehri kıyıları ve Şapadanak Harabeleri’ni bile kapsayan rotalarda aracın sürüş kabiliyetlerine odaklanıldı. Bilcümle detaylarında kişiselleştirmelerin düşünüldüğü lansmanda, her bir Jogger isme hususi hazırlanırken, maceraya çağıran bisiklet, kayak takımları ve port bagaj üzere aksesuarlarla donatıldı.

“Pazardaki sunu ulaşılabilir 7 kişilik modelimizle farklı segmentlerden nasip alacağız”

Açıklamada görüşlerine kayran verilen MAİS NAN Genel Müdürü Dr. Katı Gündeş, “Dacia Jogger, benzeri Station Wagon’un uzunluğu, benzeri MPV’nin genişliği ve tıpkı SUV aracın karakteri koyulmak için değme sınıfın en gür özelliklerini bir araya getiriyor. Bu yüzden ‘hepsi ayrımsız araba’ diyoruz. Sonunda Jogger ile kül bu segmentlerden behre almamız kabil olacak. Makine, Dacia işaret gamında mufassal yıllar boyunca meydan alan Lodgy, Dokker ve Logan MCV modellerimizin kullanıcılar eliyle beğenilmiş özelliklerini koruma ederken, markanın kullanılmamış kimliğini ve teknolojilerini dahi üstüne koyuyor. Eskimemiş amblemimizde ‘D’ ve ‘C’ harflerinin hazır çizgileri tıpkısı zincirin halkaları kabil birleşerek sağlamlığı ve sadeliğin yanı sıra Dacia markası ile müşterinin (Customer) bağını simgeliyor.” ifadelerini kullandı.

Çağcıl, Jogger’ın, pazardaki bildirme ulaşılabilir 7 koltuklu seçenek olacağını, bunun yanında hayat dolu ve dayanabilen olması, genişliği ve iç mekanın parçalı kullanımıyla hem çoban hem bile yolculara konforlu tıpkısı deneyim sunduğunu bildirdi.

-Yenilenen bellik kimliği olması müstelzim her şeye topluluk

Verilen bilgiye bakarak, Dacia’nın eksiksiz ürün gamı, yeni logonun birlikte markanın yeni haki rengine da ehil olacak. 2021’in haziran ayında dijital kanallarda başlayan Dacia’nın yeni yolculuğu, 2023’ün açıklık ayına kadar yetkili satıcıların görsel etiket tasarımlarının değişmesiyle tamamlanacak.

Yeni dönemde modernizm kavramına yeni benzeri açılım getiren Dacia, akıllıca gider özne, özgürlüğe terbiyesiz ve ölçüsüz tüketimden mümteni kullanıcıların beğeneceği girintisiz çıkıntısız ancak afralı tafralı benzeri araba vizyonu ortaya koyuyor. Diri ve serüvenci karakterini öne çıkaran marka, erdemli dayanıklılığa sahip outdoor kullanıma akla yatkın araçlara odaklanıyor. satın alma ve kullanma maliyeti azaltılmış eşit-performans ürünleri geliştiren Dacia, düşük mahrukat tüketimi ve karbon salınımı gibi ekolojik çözümleri bile tüketicilerine sunuyor.

Ayrıca, işaret manifestosunu açıklanan ve muasırlık kavramına yıpranmamış tıpkı açılım getiren Dacia, özgürlüğe baskısız, gereğinden aşkın tüketimden uzak duran kullanıcılara yönelik benzeri araba vizyonu ortaya koyuyor. Marka, modellerinde özgüvenli duruşuyla tüketicilere kıytırık ihtiyaç duyacaklarını sunarak ferasetsiz kalan enerjileriyle onları bakir deneyimler keşfetmeleri için maceraya yönlendiriyor.

Degaje aileler ve canlı yaşamların ihtiyacına aracısız yanıt veren Jogger, aynı Station Wagon’un uzunluğu, benzeri MPV’nin genişliği ve bire bir SUV’nin karakteri üzere özelliklerin hepsini ayrımsız arada sunuyor.

Jogger, 577 bin TL’den başlayan lansmana özel fiyatlarıyla 28 Kasım’dan itibaren Türkiye’nin ciharıyek yanındaki Dacia çıkışlı satıcılarında tüketicilerle buluşacak. Geniş çöz hacmiyle kök benzeri 7 yabanlık araba olan Jogger, gelecek yıl 500 bininci as adedine ulaşacak olan Dacia markası amacıyla kebir bir ceviz olacak.

Benzin ve LPG seçenekleriyle geldi, hibrit 2023’te

Lansman rengi olan Terracotta kahvehane, yalnızca Jogger’da sunuluyor. Jogger, Dacia’nın bakir marka kimliğini vurgulayan haki rengin yanı sıra mehtap gri, yaman boz, boz füme, yağız ve parafin renkleriyle tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Kullanılmamış marka kimliğiyle gelişigüzel tesisat seviyelerinin isimleri dahi değişti. Essential’dan başlayan baz donanım seviyesi, sırasıyla Expression ve Extreme olarak devam ediyor.

TCe 110 beygir benzinli ve ECO-G 100 atlama beygiri LPG’li olmak üzere iki ayrımlı motor seçeneğiyle kombinlenmiş 6 istikbal el kitabı şanzımanla mevrut Jogger’ın, spontane vitesli hibrit versiyonu ise 2023’ün ikinci çeyreğinde Türkiye’üstelik satışa sunulacak.

Share: