Denizlili şehit asker Hüseyin Kuş, şehadetinin 26. yılında anıldı

Şırnak’ın Silopi ilçesindeki Ercan Delicesine Çizgi Karakolu’na 30 Açıklık 1996’üstelik teröristlerce planlı saldırıda şehit sakıt Bitirmiş Komando Er Hüseyin Kuş, Denizli’nin Sarayköy ilçesindeki mezarında cebe arkadaşlarının de katıldığı törenle anıldı.

Törene, Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, İl Açıkgöz Komutanı Albay Veysel Acılı, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Soma Kaymakamı Fatih Akkaya, İlçe Kurnaz Komutanı Yüzbaşı Tasavvur Bekir Bakırcı, şehidin babası Osman Kuş ve silah arkadaşları katıldı.

Etkinlikte Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Lahut okundu, yakarış edildi.

Albay Acılı, törende yaptığı konuşmada, devleti yüklenmek için martir olmaya amade olduklarını, şehitliğin haddinden fazla özel benzeri ön olduğunu anlatım etti.

Sarayköy Şehremini Özbaş, Martir Hüseyin Kuş’un silah arkadaşlarının 26 yıldır gösterdiği bu vefanın Türkiye’ye kat sayı teşekkül ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“100 sene geçse da şehitlerimizi unutmayacağımızı gösteren bu düşündürücü hareketin mensupları adına sizlere canı samimi teşekkür ederim. Devletimizin ve milletimizin acun durdukça ilelebet yaşayacağını bugün buradan bütün dünyaya duyuran, haykıran sizler alkışların sunma büyüğünü, sevgilerin genişlik güzelini adalet ediyorsunuz. Zamanında olduğu üzere zaman dahi ülkemizi müzaheret etmek amacıyla görev fail birlik Mehmetçiklerimiz bu milletin tek ahit esaret altında yaşamayacağını, bu devletin sürgit zevalsiz kalacağını, bu bayrağın hiç gönderlerden inmeyeceğini, ezanların dahi sürgit susmayacağını gösteriyor.”

Şehidin babası Osman Kuş de tıpkısı çağa kaybettiğini ancak bin yavru kazandığını söyledi.

Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk ise törene katılanlara teşekkür etti.

Tören sonrasında şehidin cebe arkadaşları, şehidin ailesini dahi mülakat ederek helallik aldı.

Share: