Depremzede aileler ve çocuklar oyun ile maneviyat buldu

Sivas Azamet Tiyatrosu oyuncuları Kova Ruhsati Kültür Merkezinde; Sivas’a yerleştirilen depremzede aileler ve çocukları için ‘Peter Pan’ adlı oyunu sahneledi.

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün sülale sahipliğinde, Binali Saika Mikro Kampüsü’nde misafir edilen depremzede dallar ve aileleri için ‘Peter Pan’ ünlü temaşa oyunu sergilendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında misafir edilen depremzede çocukların yüzlerinde tebessüm oluşturabilmek için seyretme öncesi türlü ikramlarda bulunuldu. Gönüllü çoluk çocuk; minik misafirlere yüz pentür etkinliği gerçekleştirdi. Sivas Devlet Tiyatrosu oyuncuları eliyle Bakraç Ruhsati Ekin Merkezinde sergilenen ‘Peter Pan’ ünlü seyir oyunu sonrası minik misafirler oyuncular ile hatıra fotoğrafları çektirdi. Sergilenen oyuna depremzede vatandaşlar kırıcı sargı gösterdi.

Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç; ilkin oyunu sergileyen Sivas Devlet Tiyatrosu ekibi tutmak amacıyla emeği sabık herkese teşekkürname etti.

“Hakeza ayrımsız felakette motivasyon ve moral en iyisi”

Temsil oyunundaki oyuncular ise depremzede aileleri tıpkısı nebzede olsa ithaf etmek amacıyla baziçe sergilediklerini söyleyerek, “Depremzede ailelere elimizden geldiği kadar rastgele şeyi yapmaya çalıştık. Herkesin bildiği gibi böyle benzeri felakette motivasyon ve maneviyat genişlik iyisi. Özellikle çocukların bu dönemde motivasyona çokça ihtiyacı var. Depremzedelerle baziçe öncesi buluşuyoruz, sonrasında gene buluşuyoruz ve oyunlar oynuyoruz. Tığ maneviyat bulurken, onlarda moral buluyorlar. Bu açıdan belde haddinden fazla mutluyuz” ifadelerini kullandılar.

Hatay Antakya’dan Sivas’a gelen Bekir Vural ise, etkinliklerin çocuklara ve kendilerine maneviyat olduğunu anlatım ederek, “Burada müstevi fena hâlde ve dallar amacıyla güzelce eğlenceler yapılıyor. Kaldığımız kayran üstelik adamakıllı ve insanlarda ısıdam kanlı. Yapılan bu organizasyondan çevre herkese teşekkür ederiz” dedi.

Adıyaman Gölbaşı’ndan Sivas KYK yurduna mevrut Hiranur Olcay de duygularını şu sözlerle ifade etti;

“Yapılan bu faaliyetler çokça evire çevire ve tiyatrolar ile eğleniyoruz. Iyice tıpkı tiyatro izledik. Tiyatrolardan ilk yüzümüzü boyuyorlar ve bize hediyeler dağıtıyorlar. Bunlarda bizi çokça eğlendiriyor.” – SİVAS

Share: