Diyarbakır’ın Hani ilçesine doğal gaz verildi

Diyarbakır’ın Hani ilçesine gaz verilmeye başlandı.

Hani’de 16 Eylül 2022’de başlatılan gaz çalışmaları kesintisiz devam ediyor. Kurulan depolama tesisine anne forma tamamlana kadar arızi kendisine tankerlerle taşınan gaz, buradan ilçedeki konutların kestirmece yüzdelik 30’una verildi.

İlçedeki gaz çalışmasının tahminî bir yılda tamamlanması öngörülüyor.

Hani Şehremini İbrahim Lale, gazetecilere yaptığı açıklamada, göreve başladığından bu yana ilçede haddinden fazla sayıda yatırım yapıldığını belirtti.

İnşaatı devam fail çokça sayıda projelerinin olduğunu nâkil Lale, bunların bir kısmının ilçe otogarı, aktif hayvan borsası, ilçe aydınlatması, atık akarsu arıtma tesisi, sayrılarevi, millet bahçesi, havuz ve halı düz olduğunu söyledi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla ilçelerine çokça domuzuna hizmetler yapıldığını dile getiren Lale, bu hizmetlerden en önemlisinin gaz olduğunu söyledi.

İlçelerinde tabii gaza ihtiyaç duyulduğunu tamlayan Lale, durumdan bilgili ettikleri Cumhur Reisi Erdoğan’ın talimatıyla gaz sorunlarının aceleci şekilde çözüldüğünü anlattı.

Lale, doğal gaz esas merkez çalışmalarının bitmeme ettiği ilçede vatandaşların bire bir zaman geçmiş bu hizmetten faydalanması amacıyla taşımalı şeklide hizmet sunduklarını aktardı.

Lale, şöyle konuştu:

“doğal gaz projesi başladığında biraz etraflı süreceği söylendi. Halkımız kışı soğukta geçirmesin diye ilçemize acul bir şekilde taşımalı doğal gaz verdik. İnşallah güdük sürede katıksız gazı tamamen asıl borudan birlikte çekeceğiz. İlçenin tamamıyla katıksız gaza kavuşması için firmamız çalışıyor. İlçe halkı natürel gazın bodur sürede geleceğini hayal bile etmiyordu. Ama gaz ilçemize geldikten sonra milletimiz, Cumhurbaşkanımıza, ekibine ve bize haddinden fazla teşekkür etti.”

Eşkâl Çarşı Mahallesi’ndeki evine gaz verilen Kübra Yılmayan dahi doğal gaz kullanmadan geçmiş evlerini yeterince ısıtamadıklarını söyledi.

Tabii gaza kavuşmalarında emeği geçenlere teşekkürname fail Yılmaz, “Şu dakika evimiz zorlamasız.” dedi.

Mensure Tayyare ise saf gazın ilçeye gelmesinden çokça memnun olduklarını belirterek, “Biz bugünleri göreceğimize hiç inanmıyorduk. Rabbim, herkese yıldız etsin, koruyucu olanlardan razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Share: