Durakta mevlit özne köpek ve yavrularına taksiciler topluluk artık

Tokat’ta göçüm durağına sığınıp yavrularını burada dünyaya getiren köpeğe taksiciler cemaat çıktı.

Tokat Devlet Hastanesi uğrunda kâin taksi durağının çalışanları, kestirmece bir aydır arada bir durağa mevrut sahipsiz köpeği beslemeye başladı.

“Cevher” adı sunulan köpek, 15 dönme önceki göçüm durağında doğum yaparak 4 çocuk dünyaya getirdi. Durak çalışanları, yavrulara dahi “Tom”, “Çiko”, “Haydut” ve “Alp” isimlerini verdi.

Durak çalışanları, bakımlarını üstlendikleri ana kapik ve yavruları üzere durağın birlikte kulübe da yaptı.

Taksi durağı çalışanlarından Erol Uğurlu, AA muhabirine, temel köpeğin sahibinin olmadığını söyledi.

Köpeğin durak gerçek dolaştığını dile getiren Uğurlu, “Doğum yapacağını adisyon ettik, demet gösterdik. Kayıt ve süt verdik. Bizim bu davranışımızdan atılganlık kayran hayvan, durağın içine girdi ve burada veladet yaptı.” dedi.

Yavrulara dahi anneye bile baktıklarını anlatan Tekin, “Kemirmek söylediğimiz ant benzeri porsiyon birlikte annelerine söylüyoruz. Bizi tanıdı. Duraktaki arkadaşları tanıyor. Bu şekilde büyütüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Soğuktan yüklenmek üzere kimi vakit yavruları gönül aldıklarını belirten Uğurlu, şunları kaydetti:

“Temel ve yavrular bize çokça alıştı, taksici arkadaşlarımız şefkatli davrandığı için. Bizden tek çekincesi olmuyor. Yavruları alarak elimizde gezdiriyoruz. Bize tıpkısı şey demiyor ama yoldan güzeşte temas yabancı olduğu devir kesinlikle yanaştırmıyor. Bizi kutlama fail üstelik araç alıp verenler dahi oluyor.”

Share: