Elazığ sabah saatlerinde sallandı! Depremde panik anları güvenlik kamerasına yansıdı

Kıyamet ve Evgin Genişlik Yönetimi Başkanlığı Hareket Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, saat 06.36’bile model üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kavuşum tahminî 17 kilometre derinliğinde meydana gelen depremle ilişik aksi bire bir format yaşanmadığı öğrenildi.

DEPREM ANINDA LOKANTANIN DIŞINA ÇIKTI

Zelzele hatırat bir lokantanın asayiş kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerdeki kişilerin zelzele çabucak koşarak lokantanın dışına çıktığı görülüyor. Zelzele durduktan sonra ara sıra kişilerin tekrardan içeriye girdiği de görülüyor.

DEPREM BELDE İLLERDE BIRLIKTE HİSSEDİLDİ

Öte yandan Kıran ve Acil Ebat Yönetimi Başkanlığı Yer Sarsıntısı Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, depremin ardından 23 sunum dümdar henüz yaşandığı bildirildi. Ağır yer sarsıntısı mekân illerde da hissedildi.

ELAZIĞ VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Elazığ Valiliğinden yapılan açıklamada yer sarsıntısı sonrası ekiplerin bölgeye ulaştığı aktarıldı. Bölgedeki çalışmaların sürdüğü belirtilen açıklamada, şu ifadelere vadi verildi; “An itibariyle ekiplerimiz bölgeye zeki etmiş olup, kontra herhangi bir ihbar bulunmamaktadır. Tarama çalışmalarımız bitmeme etmektedir.”

Share: